Співвласник "Агро Газ Трейдингу" прокоментував обвинувачення НАБУ на адресу компанії
Висунуті Національним антикорупційним бюро України обвинувачення проти "Агро Газ Трейдингу" "позбавлені будь-якої основи", заявив керівний партнер компанії Олександр Горбуненко. Про це пише "Економічна правда" з посиланням на заяву компанії, яка є у розпорядженні видання.
НАБУ підозрює співвласника "Агро Газ Трейдингу" в участі у "схемі" на Одеському припортовому заводі. Горбуненко заявив, що він у постійному контакті зі слідством і детективи знають місце його перебування. Він вважає оголошення у розшук безпідставним.
"Наша співпраця з Одеським припортовим заводом була повністю прозора і законна. Після перемоги у відкритому конкурсі АГТ вклала майже 40 млн грн, щоб перезапустити виробництво після півторарічного простою", – цитує "Економічна правда" заяву Горбуненка.
Також він стверджує, що за час співпраці компанія заплатила Одеському припортовому заводу понад 4,2 млрд грн за виробництво добрив, а також майже 75 млн грн, які завод спрямував на погашення старого боргу перед "Нафтогазом".
Контекст:
Національне антикорупційне бюро України оголосило у розшук сімох осіб, яких підозрюють у привласненні приблизно 500 млн грн державних коштів, зокрема – колишнього голову Фонду державного майна України Дмитра Сенниченка. Ідеться про кошти АТ "Одеський припортовий завод" та АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія". У розшук оголосили й Горбуненка.
Згідно з матеріалами справи, у період з листопада 2019 року до березня 2020 року голова ФДМУ "всупереч інтересам держави створив злочинну організацію", метою якої було "встановлення контролю над найважливішими об'єктами управління ФДМУ у добувній, переробній, паливно-енергетичній та інших галузях економіки держави".
У січні 2020 року Національне антикорупційне бюро України під час передавання $50 тис. затримало низку осіб, які, за даними слідства, запропонували Сенниченку $5 млн в обмін на призначення певної особи на посаду директора Одеського припортового заводу. Затримані нібито планували передавати хабар частинами протягом року від моменту досягнення домовленостей.