США хочуть надати Україні додаткові $37 млн на кібербезпеку
США мають намір надати Україні додаткові $37 млн допомоги для зміцнення кібербезпеки. Про це йшлося під час щорічного засідання кібердіалогу Україна – США в Таллінні 1 червня, повідомив 5 червня Державний департамент США.
Сполучені Штати працюють із Конгресом над наданням додаткової допомоги Україні у сфері кібербезпеки. Водночас загальна сума становитиме $82 млн від лютого 2022 року й понад $120 млн із 2016 року.
Обидві сторони поділилися своїми поглядами на роль кібербезпеки в довгостроковому цифровому розвитку України, включно з підтримкою робочої сили, інститутів та критичної інфраструктури країни. Учасники обмінялися думками щодо майбутньої американсько-української співпраці щодо кіберпитань.
Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, який брав участь у засіданні, додав, що Україна і США й далі працюють над цифровою стійкістю України, обміном досвідом між провідними кіберфахівцями й посиленням партнерства.
Контекст:
Російські хакери регулярно атакують Україну. Зокрема, повномасштабне вторгнення РФ у лютому 2022 року розпочали з масової кібератаки на органи влади та фінансові установи в Україні.
На початку травня в Держспецзв'язку припустили, що російські кібернаступальні операції в Україні, імовірно, сягнули свого максимуму, але й після цього кібератаки на українські сайти тривали. Зокрема, 16 серпня атаки зазнав офіційний сайт "Енергоатому".
У жовтні, коли Росія активізувала ракетні обстріли й атаки дронів-камікадзе на енергетичну інфраструктуру України, українські енергетичні об'єкти опинилися також під постійними кібератаками, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
27 лютого 2023-го в Держспецзв'язку повідомили, що за 2022 рік в Україні зареєстрували понад 2 тис. кіберінцидентів і ще більшу кількість кібератак.