Танкер Delfi, що затонув біля Одеси, остаточно передали у власність держави

Танкер Delfi затонув біля пляжу в Одесі в листопаді 2019 року
Фото: EPA
Танкер Delfi, який протягом дев'яти місяців був поряд із пляжем в Одесі, став державною власністю України, його продадуть для компенсації збитків Адміністрації морських портів України та сплати штрафів. Про це у коментарі "Радіо Свобода" 25 листопада повідомив в.о. голови АМПУ Олександр Голодницький.

"Рішення суду першої інстанції врешті-решт виявилося останнім, оскільки була порушена процедура апеляції. Тому рішення про те, що судно Delfi – державна власність, набуло чинності. Ми зараз подаємо проєкт розпорядження, щоб зафіксувати, що судно у сфері керування Міністерства інфраструктури. А далі або держпідприємство "МТП "Чорноморськ", або АМПУ займатиметься подальшим продажем корпусу, скоріше за все, на злам", – сказав він.

"Радіо Свобода" зазначає, що від формального власника судна, компанії Mister Drake PC, суд вимагає компенсувати збитки АМПУ за аварійно-рятувальні роботи – приблизно 2,7 млн грн. Також компанія має виплатити приблизно $16 тис. штрафу за витік нафтопродуктів та забруднювальних речовин із судна. Голодницький сказав, що невідомо, чи виплатять ці кошти.

Контекст:

Танкер Delfi затонув біля пляжу в Одесі під час шторму в листопаді 2019 року. Він повільно дрейфував біля пляжу "Дельфін", поки не сів на мілину. У підсумку судно затопило. За даними ЗМІ, Delfi могли використовувати для контрабанди нафти. Після аварії корабля вміст нафтопродуктів в акваторії перевищив норму у 157 разів.

Роботи з підйому танкера розпочали 24 липня 2020 року. 26 серпня його поставили на кіль. Delfi відбуксували до порту Чорноморськ 10 вересня.