Транзит української агропродукції через Польщу, Словаччину й Угорщину не обмежують – Мінагропрод України

Сольський наголосив, що в українського зерна висока якість
Фото: Міністерство аграрної політики та продовольства України / Facebook
Найбільший транзит сільськогосподарської продукції з України відбувається суходолом через територію Румунії, повідомив на брифінгу 19 квітня міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський. Про це повідомляє сайт міністерства.

"За словами міністра, суходолом найбільше української продукції, майже 90%, транспортується транзитом через Румунію, на другому місці Польща – 10%, і найменший транзит здійснюється через Угорщину (близько 5–6%) і Словаччину (1,5%)", – ідеться в повідомленні.

У Мінагропроді зазначили, що "транзит української сільськогосподарської продукції через Польщу запрацює вночі з 20-го на 21 квітня 2023 року".

"Обсяги транзитних товарів через цю країну, а також через Угорщину і Словаччину не обмежуються. Проте до транзиту своєю територією Польща буде застосовувати додатковий контроль. Про ці заходи вже повідомлено учасників ринку. У разі їх уточнення інформацію буде доведено в робочому порядку", – пояснили у відомстві.

За словами Сольського, продукція українського аграрного сектору не гірша за якістю, ніж європейська, а український уряд і конкретно його міністерство "докладають максимум зусиль, щоб мінімізувати втрати аграріїв".

"Наш аграрний ринок може пишатися тим, що у складних умовах, під час війни, витримує високу європейську конкуренцію з ринком, який має багато дотацій і преференцій порівняно з українським бізнесом", – заявив міністр.

Контекст:

Уже кілька країн зупинили сухопутний імпорт зерна з України або оголосили про наміри це зробити через побоювання, що ціна, яка знизилася внаслідок ввезення зерна, нашкодить їхнім фермерам.

У Польщі фермери скаржилися, що українське зерно осідає в Польщі та його не експортують далі, через що різко впали закупівельні ціни на зернові. 15 квітня міністр розвитку й технологій Польщі Вальдемар Буда підписав документи про тимчасову заборону імпорту українського зерна до Польщі до 30 червня.

Угорщина 9 квітня заявила про посилення заходів щодо контролю імпорту зерна, яке надходить з України. А 15 квітня міністр сільського господарства Угорщини Іштван Надь заявив, що Угорщина забороняє ввезення сільськогосподарської продукції з України.

16 квітня стало відомо, що Болгарія розглядає питання про заборону імпорту українського зерна.

17 квітня про припинення імпорту зерна з України оголосила Словаччина.

18 квітня стало відомо, що Україна домовилася з урядом Польщі про відновлення транзиту агропродукції за умови, якщо зерно з України супроводжуватиме конвой і його контролюватимуть за допомогою GPS-трекерів.

19 квітня Болгарія ввела тимчасову заборону на імпорт продовольства з України, водночас залишається транзит товарів.