Третина британських компаній може покинути країну після Brexit – дослідження
Дослідження британського Інституту директорів свідчить, що 16% компаній, розташованих у Великобританії, уже перенесли свою діяльність в інші країни, ще 13% активно обмірковують переїзд.
Майже третина компаній Великобританії може перенести свою діяльність за межі королівства через наслідки виходу країни з Євросоюзу. Про це свідчать дані дослідження британського Інституту директорів, опубліковані 1 лютого.
Дослідження засвідчило, що 16% британських фірм уже перенесли свою діяльність за кордон, а ще 13% активно розглядають можливість переїзду.
Директор Інституту директорів Едвін Морган зазначив, що тенденція не обмежується великим бізнесом. "Більші компанії вже перенесли свою діяльність, але ймовірність того, що невеликі фірми розглядатимуть цю можливість, зараз удвічі вища", – заявив він.
Дослідник уважає, що такі підприємства зазвичай мають обмеженіші ресурси, і "роздуми про такі дорогі дії зрозуміло демонструють, у якому небезпечному становищі вони опинилися".
Морган дійшов висновку, що неминучі збій і порушення торгових бар'єрів, які зумовить Brexit за схемою no deal, будуть непродуктивними.
Виконавчий директор французької бізнес-мережі Paris Europlace Арно де Брессон заявив, що приблизно 260 фірм, які працюють переважно у Великобританії, готуються перенести деякі операції у Францію, пише ВВС. За словами де Брессона, вони наразі "на етапі підтвердження і впровадження".
Видання наводить дані бельгійського урядового агентства Hub.Brussels, згідно з якими кількість компаній, які перенесли свою діяльність із Великобританії до Бельгії, після референдуму 2016 року зросла вдвічі. Протягом 31 місяця після голосування за Brexit від 95 до 100 компаній створили нову юридичну особу у Брюсселі. За той самий період до референдуму у столиці Бельгії планували створити від 50 до 55 компаній.
25 листопада лідери ЄС схвалили угоду про Brexit. Угоду має затвердити парламент Великобританії, Європарламент і парламенти всіх держав – членів ЄС.
15 січня 2019 року депутати парламенту Великобританії не підтримали угоди уряду про вихід із ЄС. Відмова парламенту підвищила вірогідність варіанту Brexit за схемою no deal, тобто за неузгодженості аспектів виходу сторони просто розходяться і розв′язуватимуть усі питання у міру їх виникнення.
Повторне голосування за ратифікацію угоди про Brexit у парламенті Великобританії може відбутися 13 лютого.