Трубіцин зі "Слуги народу", якого спіймали на багатомільйонному хабарі, втік з України напередодні суду – експерт

Вищий антикорупційний суд України призначив Трубіцину заставу в розмірі 14,88 млн грн як альтернативу тримання під вартою
Фото: sluga-narodu.com

Депутат Київради від "Слуги народу" Владислав Трубіцин, підозрюваний в отриманні хабаря в розмірі 1,39 млн грн за розміщення торгових точок у Києві, не з'явився сьогодні в Антикорупційний суд, бо вже виїхав з України. Про це заявив у своєму Facebook політичний експерт Олексій Голобуцький.

"Депутат – "слуга народу" Владислав Трубіцин, якого НАБУ затримало на мільйонному хабарі, мав сьогодні з'явитися до Антикорупційного суду. Але не з'явився. Та ще й телефон відключив, повідомляє Центр протидії корупції. За моєю інформацією, Трубіцин – людина призовного віку, яка перебуває під слідством, – втік з України. Завтра відбудеться сесія Київської міської ради. З високою ймовірністю Трубіцин проігнорує засідання сесії, як і сьогоднішнє засідання суду. Бо його вже немає в Україні. Завтра перевіримо", – написав Голобуцький.

Експерт нагадав, що підозрюваного в хабарництві Трубіцина не відправили в СІЗО, оскільки на час розгляду справи він вийшов на волю під заставу в розмірі 14,88 млн грн. Його не виключили з фракції і не зняли з посади голови профільної комісії, він і далі ходив на засідання фракції та сесії міськради. І саме належність до партії "Слуга народу" допомогла Трубіцину виїхати з України у воєнний час і перебуваючи під слідством, вважає політолог.

"На підозрюваного в отриманні хабаря поклали забовʼязання не відлучатися з місця проживання (Києва) без дозволу, повідомляти прокурора або суд про зміну місця проживання або місця роботи, не спілкуватися зі свідками, здати документи для виїзду з України, носити електронний браслетЯк обвинувачений в отриманні хабаря депутат провладної партії, перебуваючи під слідством, зміг втекти з країни? Як депутат правлячої партії "Слуга народу", військвозабовʼязаний у час дії воєнного стану зміг перетнути кордон, та хто і на яких підставах міг надати йому дозвіл на виїзд? Думаю, відповідь уже є в запитанні. Війна, Бахмут, десятки тисяч загиблих воїнів і цивільних, а "слуги" залишаються "слугами", – заявив Голобуцький.

Він зазначив, що Трубіцина обвинувачують не лише в тому, що "за хабар "вирішував" із дозволами на торгівлю в Києві".

"Ще до того, як стати депутатом, він був фігурантом справи про викрадення цінних книг з Національної бібліотеки Вірменії. А ще раніше був судимий за те, що з підробною "корочкою" енергонагляду кошмарив підприємців на базарах Харківщини. Такий собі Остап Бендер на мінімалках", – наголосив експерт.

Контекст:

9 лютого 2022 року НАБУ затримало Трубіцина, а також його помічника. Цього самого дня Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомила депутата про підозру за ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу (прийняття пропозиції, обіцянки або отримання неправомірної вигоди посадовцем). 11 лютого Вищий антикорупційний суд України заарештував Трубіцина й призначив заставу у розмірі 14,886 млн грн як альтернативу триманню під вартою. 16 лютого у Вищому антикорупційному суді України повідомили, що за депутата внесли заставу.

12 лютого Вищий антикорупційний суд України обрав запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави ще чотирьом фігурантам цієї справи.

За версією слідства, депутат у змові зі своїм помічником, директором комунального підприємства, заступниками директорів двох КП і наближеною до депутата особою організували незаконну схему для забезпечення перемоги в електронних торгах на право розміщення точок сезонної пересувної торгівлі.

Згідно з інформацією на сайті Київради, Трубіцин – "український підприємець, букініст, меценат, громадсько-політичний діяч". У 2020 році він став депутатом Київради й головою постійної комісії з питань підприємництва, промисловості та міського благоустрою.

Депутат вважає кримінальне провадження "політичною розправою за жорстку позицію в Київраді". Він стверджує, що "ніколи й ні від кого не отримував жодних хабарів і не затримувався на одержанні хабарів".

Водночас головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов повідомив, що Трубіцин, імовірно, уже мав судимість. Журналіст опублікував фото постанови Ізюмського міськрайонного суду Харківської області, в якій ідеться, що Трубіцин підробив посвідчення інспектора з енергонагляду й вирушив з "документом" проводити перевірки на ринках Харкова. "На одному з ринків аферистові-початківцю повірили, на іншому – затримали та здали в поліцію", – зазначив Бутусов.