У держбюджеті-2021 на вакцинацію проти COVID-19 заклали у п'ять разів менше коштів, ніж потрібно – Степанов

Степанов: Ми розрахували, кого саме ми маємо вакцинувати, виходячи зі світових цін на вакцину
Фото: Максим Степанов / Facebook

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов підкреслив, що вакцинувати необхідно насамперед групи ризику: медпрацівників, педагогів, поліцію, людей від 65 років, людей із супутніми захворюваннями.

За необхідних 15,1 млрд грн на вакцинацію українців проти COVID-19 до держбюджету заклали лише 2,6 млрд грн. Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 1 грудня, передає кореспондент видання "ГОРДОН".

"У цих 296 млрд грн (сума, яку до держбюджету на медицину хотіли закласти в Міністерстві охорони здоров'я. – "ГОРДОН") врахована сума на вакцинацію проти COVID-19. Те, що ми подали, – це 15, 1 млрд грн. Ми розрахували, кого саме ми маємо вакцинувати, виходячи зі світових цін на вакцину", – зазначив міністр.

Степанов підкреслив, що вакцинувати необхідно групи ризику: медпрацівників, педагогів, поліцію, людей від 65 років, людей із супутніми захворюваннями.

"Ми заклали 15,1 млрд грн, зараз у бюджеті є 2,6 млрд грн. Ми не можемо із цим миритися, я не можу із цим миритися, я буду боротися і дуже розраховую на наших нардепів при прийнятті бюджету", – додав він.

Проєкт держбюджету на 2021 рік опублікували 14 вересня, у ньому на медицину передбачили 156,1 млрд грн. Верховна Рада України 5 листопада ухвалила проєкт у першому читанні.

Степанов на онлайн-брифінгу 30 листопада заявив, що Кабінет Міністрів відмовився вносити до проєкту держбюджету на 2021 рік підвищення заробітної плати для медичних працівників.

У Нацслужбі здоров'я також підкреслили, що виділених коштів не вистачить і на лікування пацієнтів із COVID-19. На це в бюджеті передбачили 14,5 млрд грн, внаслідок чого вже у другому кварталі доведеться вдесятеро зменшити витрати на лікування.