У гібридному форматі розпочала роботу місія МВФ щодо України – НБУ

У НБУ прогнозують, що перегляд програми МВФ щодо України простим не буде
Фото: ЕРА

6 листопада розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) щодо України, поінформував у Facebook Національний банк України.

"6 листопада розпочинає роботу місія Міжнародного валютного фонду з метою консультацій за ст. 4 угод МВФ і проведення другого перегляду виконання Україною програми "Механізм розширеного фінансування" (Extended Fund Facility, EFF). Місія працюватиме в гібридному форматі – офлайн і онлайн", – ідеться в повідомленні.

У Нацбанку зазначили, що робочі зустрічі місії проводитимуть офлайн у Варшаві й онлайн – із Києва.

До роботи долучаться представники НБУ, Міністерства фінансів та інших державних органів і установ України.

"У фокусі зустрічей, зокрема, буде ситуація у фінансовому секторі країни, результати оцінки стійкості банківського сектору, реалізація стратегії пом'якшення валютних обмежень, переходу до більшої гнучкості обмінного курсу й повернення до інфляційного таргетування. Обговорюватимуться результати переходу до режиму керованої гнучкості курсу і впровадження ризик-орієнтованого нагляду у фінансовому секторі. Крім того, фахівці зупиняться на питанні джерел фінансування дефіциту державного бюджету України, включаючи міжнародну фінансову допомогу і внутрішній борговий ринок", – пояснили в НБУ.

Голова Нацбанку Андрій Пишний прогнозує, що перегляд програми фінансування України буде непростим.

"Однак команда України понад 20 місяців повномасштабної війни працює злагоджено й ефективно. Ми чітко усвідомлюємо критичну необхідність збереження підтримки МВФ не лише для подальшого фінансування потреб бюджету, а й загалом для розвитку нашої країни та її європейського майбутнього", – підкреслив він.

Контекст:

Виконавча рада МВФ затвердила нову програму фінансування України на $15,6 млрд 31 березня. Вона є частиною великого пакету підтримки України міжнародними партнерами загальною вартістю $115 млрд. Перший транш за цією програмою ($2,7 млрд) МВФ переказав Україні 3 квітня.

Чотирирічна програма має два етапи. Перший, розрахований на 2023–2024 роки, спрямовано на виконання бюджетних показників і посилення мобілізації доходів. Для цього знадобиться підтримка валютних резервів і сприяння довгостроковій фінансовій стабільності. Також влада України зобов'язується продовжувати реформи й боротьбу з корупцією. Другий етап буде спрямовано на закріплення макроекономічної стабільності, підтримку повоєнної реконструкції та прискорення вступу України в Європейський союз.

29 червня МВФ схвалив негайне виділення Україні другого траншу в розмірі $890 млн за програмою розширеного фінансування EFF.

У червні голова місії МВФ в Україні Гевін Грей заявляв, що Фонд очікує від Києва законодавчих змін, спрямованих на боротьбу з корупцією.

Наприкінці вересня стало відомо, що МВФ розпочав технічні переговори з урядом України.

2 листопада прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що МВФ готує місію для другого перегляду програми розширеного фінансування, що дасть змогу залучити наступний транш допомоги в розмірі приблизно $900 млн.