У Мінінфраструктури України розповіли про результати дії "транспортного безвізу"

Термін угоди становить один рік, Україна і ЄС уже працюють над його продовженням
Фото: depositphotos.com
"Транспортний безвіз" із Євросоюзом, який уже діє, хоча формально процедури ще не завершено, допоміг помітно збільшити товарообіг. Про це повідомили 10 листопада у Мінінфраструктури України.

Європейський парламент 10 листопада затвердив Угоду про вантажні перевезення автотранспортом між Євросоюзом, Україною та Молдовою – так званий транспортний безвіз.

Після схвалення Європарламентом ратифікувати документ має ще Рада Євросоюзу. Але угода почала діяти ще до завершення ратифікаційних процедур – після підписання у Ліоні у червні 2022 року, зазначили у міністерстві.

"Євросоюзу та Україні ця угода дозволяє впорядкувати транспортну логістику, яка була порушена через повномасштабне вторгнення Росії до України", – ідеться у повідомленні.

У міністерстві наголосили, що результатом дії "транспортного безвізу" стало збільшення товарообігу. За липень – вересень 2022 року порівняно з квітнем – червнем фізичний обсяг експорту вантажів зріс на 54%, а імпорту – на 67%. У грошовому вираженні експорт вантажів зріс на 3,3%, а імпорт – на 38%.

З початку дії "транспортного безвізу" з ЄС збільшилася і кількість автоперевізників, які перетинають державний кордон України у напрямку Євросоюзу. За липень – серпень 2022 року їх стало на 21% більше, ніж у травні – червні цього року. А порівняно з аналогічним періодом 2021 року – на 44%.

У міністерстві додали, що Україна і ЄС зараз працюють над продовженням терміну дії угоди ще на рік. Тривають технічні консультації. "Дуже сподіваюся, що гарні новини у нас будуть ще до Нового року", – додав у зв'язку із цим у Facebook заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Контекст:

Україна і Європейський союз 29 червня підписали угоду про лібералізацію вантажних перевезень автомобільним транспортом, так званий транспортний безвіз. Угода скасовує необхідність отримання українськими перевізниками дозволів для двосторонніх та транзитних перевезень до держав ЄС. Завдяки йому українські водії можуть використовувати свої посвідчення водія, а не отримувати міжнародні. Термін угоди становить один рік із можливістю пролонгації.