У МОЗ розповіли, коли збудують новий корпус "Охматдиту"
2025 року планують відновити корпус Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" і розпочати будівництво ще одного сучасного корпусу. Про це в ефірі телемарафону "Єдині новини" 30 грудня повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, трансляцію вів YouTube-канал МОЗ.
За його словами, новий інноваційний корпус можуть збудувати на місці старого хірургічного, який після ракетного удару РФ не підлягає відновленню. Проєкт реалізовуватимуть за фінансової підтримки Світового банку, додав він.
Також Ляшко повідомив, що під час атаки було пошкоджено чотири корпуси лікарні. З відновленням нового корпусу є труднощі через використання специфічних матеріалів і технологій, застосованих під час його будівництва до Євро 2012.
"Щоб його відновити, ми залучили найкращі проєктні організації в Україні, щоб вони зробили повноцінний технічний звіт з інструментальними дослідженнями, щоб подивилися і стіни, і вентиляцію, і чисті приміщення. За цим робиться проєкт. Кошти на його відновлення є, вони заморожені й чекають того моменту, коли ми оберемо компанію, яка все зробить", – сказав він.
Ляшко наголосив, що уряд Німеччини надасть підтримку в реконструкції корпусів, які не зазнали пошкоджень під час атаки. Зокрема, передбачено відновлення поліклініки "Охматдиту" й центру неонатальної допомоги.
Два корпуси, які мають статус історичних пам'яток, законсервують до моменту врегулювання нормативних питань із Міністерством культури, додав Ляшко.
Контекст:
8 липня країна-агресор Росія здійснила масовану ракетну атаку на Україну, під удар потрапила й будівля "Охматдиту". Загинуло троє людей – двоє дорослих, лікарка-нефрологиня й родич пацієнта, пізніше помер маленький хлопчик, який у критичному стані перебував у реанімації.
Платформа United24 і Monobank оголосили збір коштів для "Охматдиту". За кілька днів бізнес і приватні особи зібрали 300 млн грн, що втричі більше за початкову цільову суму.
9 липня Кабінет Міністрів України виділив 100 млн грн на першочергові роботи з відновлення дитячої лікарні після російського ракетного обстрілу. Того самого дня президент України Володимир Зеленський повідомив про надання додаткових 300 млн грн на відновлення лікарні.
17 липня міністерка з питань економічного співробітництва й розвитку Німеччини Свенья Шульце в інтерв'ю газеті Rheinische Post заявила, що ФРН надасть ще €10 млн на "Охматдит".
16 серпня на той час гендиректор лікарні Володимир Жовнір повідомляв, що Благодійний фонд "Охматдит – здорове дитинство" відмовився переказувати гроші, зібрані на відновлення "Охматдиту" після ракетної атаки, на рахунок лікарні. Водночас у фонді заявили, що оплатять проведення ремонту й закупівлю медобладнання для лікарні, але для цього потрібні офіційні запити від "Охматдиту" й цільове призначення.
Благодійний фонд "Охматдит – здорове дитинство" мав бути замовником у тендері на ремонт "Охматдиту", який скасували в липні після скандалу.