У "Нафтогазі" заявили, що оскаржать у суді перехід Одеського припортового заводу на давальницьку сировину
Голова правління НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв уважає, що перехід Одеського припортового заводу на давальницьку сировину порушує законодавство України про регулювання ринку газу.
НАК "Нафтогаз України" має намір оскаржувати в суді запуск роботи Одеського припортового заводу (ОПЗ) з використанням давальницької сировини. Про це у Facebook повідомив голова "Нафтогазу" Андрій Коболєв, коментуючи повідомлення голови Фонду держмайна Ігоря Білоуса щодо запуску ОПЗ.
"Це порушує законодавство України та регулювання ринку газу. Ми будемо вимушені звернутися до суду. Як до самого заводу, так і до постачальника газу, орендаря, партнера по толінгу", – написав він.
Фонд держмайна планував провести аукціон з продажу акцій Одеського припортового заводу 14 грудня 2016 року. Початкова ціна мала б становити 5,16 млрд грн. Але конкурс у підсумку не відбувся.
30 грудня 2016 року завод оголосив про тимчасову зупинку виробництва. На підприємстві рішення пояснили занадто високою ціною на газ, яка "не співвідноситься з вартістю продукції підприємства на світовому ринку".
7 лютого 2017 року у Фонді держмайна повідомили, що збори акціонерів Одеського припортового заводу дали попередню згоду на передання в оренду майна підприємства, а також у комунальну чи державну власність об'єктів, які не охоплені виробництвом, та їх продаж.
2 березня у Фонді держмайна повідомили, що Одеський припортовий завод відновив роботу за допомогою двох компаній однієї групи: ERU Trading і ERU Management Services LLC, які надали кращу пропозицію з давальницької сировини.