У Нацбанку розповіли, як війна позначилася на зарплатах в Україні

За даними НБУ, зниження зарплат у приватному секторі в середньому становить 25–50%
Фото: depositphotos.com

Більшість українських підприємств не може виплачувати своїм співробітникам зарплату на довоєнному рівні. Про це йдеться в макроекономічному та монетарному червневому огляді Національного банку України.

За даними регулятора, зниження зарплат у приватному секторі в середньому становить 25–50% порівняно з рівнем, що був до повномасштабного вторгнення РФ. Найбільше таких підприємств у видобувній промисловості, а також у сфері будівництва.

Поступово зростає кількість підприємств в енергетичній сфері, секторі послуг, транспорті та торгівлі, де зарплату зменшили на 10–50%.

Водночас у НБУ наголошують, що в сільськогосподарських підприємствах зарплата не змінилася або, навпаки, зросла.

У травні зарплати в середньому по країні були на 10–60% нижчі за довоєнні. До того ж, порівняно з квітнем, у водіїв, медиків та фармацевтів оклади зросли.

У Нацбанку наголосили, що сприятливіша ситуація склалася в бюджетному секторі, де персонал частково відправляли до простою з виплатою двох третин зарплати.

Крім цього, у регуляторі додали, що, незважаючи на поступове відновлення економіки України, попит на співробітників залишається на низькому рівні.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Мінімальна заробітна зарплата в Україні з 1 січня становить 6500 грн, з 1 жовтня її мають підвищити до 6700 грн.

Кабінет Міністрів України 15 квітня ухвалив рішення про надання майже 1,3 млрд грн із резервного фонду для фінансування виплат допомоги з безробіття. Про це повідомляє пресслужба Державного центру зайнятості.