У Росії створять "банк проти санкцій", який обслуговуватиме держоборонзамовлення – ЗМІ
Приватний російський "Промсвязьбанк" після переведення в держвласність працюватиме з оборонним сектором і візьме на себе удар нових санкцій США, пишуть "Ведомости".
У Росії створять опорний банк для операцій з оборонного замовлення та найбільших держконтрактів. Про це 18 січня повідомило міністерство фінансів РФ.
Глава відомства Антон Силуанов 19 січня розповів, що новий банк запустять на базі приватного "Промсвязьбанка", який після санації передадуть у державну власність, інформує "Интерфакс".
Банк очолить син колишнього прем'єр-міністра Росії та екс-глави Служби зовнішньої розвідки, директора Російського інституту стратегічних досліджень Михайла Фрадкова Петро. Він до червня 2016 року був першим заступником голови "Внешэкономбанка", зараз є главою "Российского экспортного центра".
Нову державну фінустанову ЗМІ вже назвали "банком проти санкцій", пише "Русская служба BBC".
"Ведомости" пояснюють, що необхідність у спеціальному банку виникла після ухвалення в серпні 2017 року нового американського закону про санкції проти Росії. Згідно з ним, обмежувальні заходи – аж до блокування активів у США – може бути поширено на будь-які компанії, які уклали суттєві угоди з переважною більшістю великих оборонних холдингів РФ. Через це під загрозою опинилися найбільші банки РФ.
"Промсвязьбанк", який належав братам-мільярдерам Дмитру та Олексію Ананьєвим, у новому статусі візьме удар на себе, і, найвірогідніше, його буде відключено від міжнародних платіжних систем, ідеться в публікації.
Зараз із держоборонзамовленням може працювати кілька банків, перелік яких затверджує Центробанк РФ. За останніми доступними публічно даними, їх було вісім. Це "Сбербанк", ВТБ, "Газпромбанк", "Номикомбанк", ВБРР, "Россельхозбанк", банк "Россия" та банк "Санкт-Петербург".
Президент США Дональд Трамп у серпні 2017 року підписав закон "Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій" про введення обмежувальних заходів проти Ірану, Росії та Північної Кореї.
Закон передбачає, що протягом 180 днів міністерство фінансів, директор Національної розвідки й державний секретар США мають подати в Конгресі доповідь про російських олігархів і високопосадовців, які мають стосунок до зовнішньої політики РФ.
Газета "Коммерсантъ" повідомила з посиланням на джерела у Вашингтоні, що до "кремлівської доповіді" увійде 300 осіб.
Посол США в Росії Джон Гантсман повідомив, що документ опублікують 29 січня.