У "Смарт-Холдингу" заявили про зрив замовлень на суднобудівній верфі групи через тиск влади

Красніков: Бізнес і так зараз майже без замовлень і є дотаційним. А дії державних органів ще погіршують ситуацію
Скріншот: Інтерфакс-Україна / YouTube
Дмитро Красніков, генеральний директор ТОВ Smart Maritime Group, яке входило в інвестиційний холдинг "Смарт-Холдинг", 25 квітня на пресконференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" заявив про зрив замовлень на суднобудівній верфі групи в Миколаєві через тиск державних органів.

"Суднобудівний бізнес групи "Смарт-Холдинг" – ТОВ Smart Maritime Group – є одним із найбільш постраждалих бізнесів від війни. Тому що наша основна верф знаходиться у Херсоні. І хоча ми зайшли у 2022 рік із великим оптимізмом: ми мали найбільший за сім років портфель замовлень, аж до середини 2023 року, це замовлення були як українських судновласників, так і європейських, із Нідерландів були великі контракти, але всі ці контракти ми вимушені було зупинити 24 лютого 2022 року. І херсонська верф досі не працює, тому що там Херсон хоч і звільнений, продовжуються обстріли території підприємства", – розповів він.

Красніков продовжив, що після початку повномасштабної війни РФ проти України компанія перейшла у вимушений простій, але й далі виплачувала зарплату співробітникам майже до кінця року, загальна сума виплаченої зарплати у 2022 році – 120 млн грн.

"Це у фактично непрацюючому бізнесі. Ми змогли це виплатити лише завдяки підтримці холдингу. Майже 70 млн грн ми отримали завдяки холдингу, – додав він. – Відразу після звільнення Херсона ми почали надавати підтримку місцевій владі. Я був у Херсоні вже за тиждень після звільнення. Ми привезли туди сім карет швидкої допомоги. Як ви знаєте, росіяни, коли відступали, викрали всі "швидкі" з усіх лікарень міста. Тому це було вкрай важливе питання".

Ще одна верф у Smart Maritime Group – у Миколаєві. Там компанія намагається відновити роботу, але це, за словами Краснікова, складно через заблоковані морські шляхи.

"Але ми знайшли кілька наших постійних клієнтів, у яких залишилися буксири та судна в Миколаєві, вони попередньо погодилися [на співпрацю], один клієнт вніс передоплату. 10 днів тому він подзвонив і сказав, що побачив у ЗМІ інформаційний і силовий тиск на "Смарт" і що він вимушений відмовитися від свого замовлення. Коли повернеться – подивимося. Бізнес і так зараз майже без замовлень і є дотаційним. А такі дії державних органів ще погіршують ситуацію і не дають знайти роботу, знайти замовлення, щоб наші працівники могли працювати і заробляти гроші", – додав він.

Засновник "Смарт-Холдингу" – екснардеп Вадим Новинський, який перебуває під санкціями в Україні.

У січні 2023 року група заявила, що Новинський передав свої активи в траст, більше не є бенефіціаром "Смарт-Холдингу" і не бере участі в управлінні групи.

СЕО "Смарт-Холдинг" Юлія Кір'янова на пресконференції в "Інтерфакс-Україна" 25 квітня заявила, що весь бізнес групи перебуває на межі зупинення через арешт корпоративних прав, свердловин, газу в підземних сховищах та обмеження на проведення розрахунків.

"Зараз у зв'язку з ім'ям колишнього бенефіціара Вадима Новинського весь колектив "Смарт-Холдингу" звинувачують у деструктивній діяльності та фінансуванні тероризму. Тобто окремим провладним рішенням за два тижні поставлено під загрозу робочі місця 3 тис. співробітників. Наш великий прозорий бізнес зараз перебуває на межі зупинення", додала вона й наголосила, що група готова до діалогу з владою.