У США засудили до семи років одесита за участь у міжнародній схемі кібер-шахрайства та відмивання грошей на мільйони доларів

ФБР дослідило ноутбук Мусієнка і виявило приблизно 120 000 номерів платіжних карток і пов'язану з ними ідентифікаційну інформацію
Фото: depositphotos.com
Українець брав участь у схемі відмивання грошей для східноєвропейських кіберзлочинців, які зламували і викрадали кошти з банківських рахунків американських підприємців.

Громадянина України, 38-річного Олександра Мусієнка з Одеси засудили у США до семи років і трьох місяців ув'язнення за участь у міжнародній схемі з відмивання грошей. Про це 11 лютого повідомив мін'юст США.

Мусієнко повинен також виплатити майже $100 тис. реституції. Він визнав себе винним у шахрайстві з використанням електронних засобів зв'язку. Українець брав участь у схемі відмивання грошей для східноєвропейських кіберзлочинців, які зламували і викрадали кошти з банківських рахунків американських підприємців.

Обвинувачення Мусієнку висунули 2016 року в Західному окрузі Північної Кароліни. Мусієнка заарештували в Південній Кореї 2018 року й екстрадували до Сполучених Штатів 2019-го. У квітні 2019 року ФБР дослідило ноутбук Мусієнка і виявило файли, що містили приблизно 120 000 номерів платіжних карток і пов'язану з ними ідентифікаційну інформацію про інших осіб.

Відповідно до угоди про визнання провини та інших судових документів, із 2009-го до 2012 року Мусієнко співпрацював із комп'ютерними хакерами зі Східної Європи, щоб отримати більше ніж $3 млн із банківських рахунків жертв і відмити вкрадені кошти за кордоном.

Партнери Мусієнка за схемою зламували і крали інформацію у жертв у США. Сам Мусієнко брав участь у вербуванні, нагляді та управлінні мережею "грошових мулів" – людей, які могли приймати вкрадені кошти і переказувати їх за кордон. Мусієнко під псевдонімом наймав американських "мулів", розміщуючи на сайтах вакансій рекламу про те, що наймає фінансового помічника. Вони вважали, що працюють на законний бізнес, і мали допомагати клієнтам переказувати кошти за кордон.