Протягом трьох місяців в Україні було зафіксовано понад 22 млн кібератак – РНБО
В Україні в період із 7 вересня до 6 грудня 2020 року зафіксовано більше ніж 22 млн кібератак, повідомили в Раді нацбезпеки і оборони України.
Водночас загальний рівень загроз визначено на рівні 58%. Як пояснили "Українській правді" в апараті РНБО, рівень загрози – це інтегрована оцінка можливостей держави реагувати на виклики в кіберпросторі та підтримувати там безпеку.
Зростання кількості інцидентів було зафіксовано починаючи із середини листопада 2020 року. У РНБО розповіли журналістам, що це пов'язано з кількома чинниками: підрахунок і публікація результатів місцевих виборів; кілька масштабних зливів баз даних зі зламаними акаунтами користувачів (зокрема українських); виявлення уразливості одного з найбільших виробників мережевого устаткування, котра давала можливість діставати доступ до внутрішніх мереж організацій, які використовували його обладнання.
За типами кіберінцидентів найпоширенішими були сканування ресурсів (майже 15,5 млн випадків), bruteforce-атаки (понад 4 млн випадків) і мережеві атаки (майже 1,2 млн випадків).
Серед країн, із яких здійснювали найбільше атак, – США, Китай, Франція, Росія, Чехія, Німеччина та Болгарія. Часто ті, хто атакував, використовували орендовані або скомпрометовані системи для приховування свого реального місця розташування, тому дані за кількістю атак співвідносяться з розвитком ІТ-інфраструктури (зокрема кількістю і доступністю дата-центрів) у певній країні.
Водночас 98,7% цих атак було спрямовано на український держсектор, а тільки 1,3% – на приватний.
Загалом протягом останніх трьох місяців було зафіксовано 371 кібератаку критичного і високого рівня.