Україна й пул британських страхових компаній утворили механізм для безпеки чорноморського коридору – Шмигаль

Шмигаль розповів про кроки уряду щодо гарантій безпеки для інвесторів
Фото: kmu.gov.ua

Україна співпрацює з основними світовими інституціями, які можуть надати гарантії для інвесторів, щоб вкладати кошти в Україну вже зараз. Про це сказав прем'єр-міністр України Денис Шмигаль під час засідання уряду 14 листопада, повідомляє сайт Кабміну.

"Багатостороннє агентство з гарантій інвестицій (MIGA) від початку повномасштабної війни вже надало страхове покриття на суму понад $166 млн. Це допомога як фінансовому, так і реальному сектору економіки. Тривають переговори про запуск нових проєктів. Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) нещодавно схвалила п'ять нових проєктів обсягом у $380 млн. У сфері продовольчої безпеки, малого бізнесу, медицини й міжнародної торгівлі", – зазначив прем'єр.

За словами Шмигаля, тривають переговори з ЄБРР про страхування торговельних операцій із перспективою масштабування співпраці на страхування інвестицій.

Окрім того, експортно-кредитні агентства країн-партнерів готові покривати інвестиційні ризики для свого бізнесу. Такі можливості є, зокрема, в Японії, Німеччини, Франції, Данії, Італії, Швеції, Великобританії і Польщі.

Стратегічно важливий напрям, за словами прем'єр-міністра, – це вільна навігація в Чорному морі. Він подякував українським силам оборони, які тримають відкритим цей коридор.

"За результатами домовленостей президента України Володимира Зеленського і прем'єр-міністра Великобританії Ріші Сунака Україна спільно з пулом британських страхових компаній утворила спеціальний механізм. Він дозволить зробити знижку на вартість страхування від воєнних ризиків для експортерів усієї продукції з України. Це зробить чорноморський коридор доступнішим для ширшого кола експортерів", – сказав Шмигаль.

За його словами, уряд виділив кошти, які будуть гарантією покриття збитків у разі їх настання. До механізму залучено Експортно-кредитне агентство, "Укргазбанк", "Укрексімбанк" і пул із 14 страхувальників.

Контекст:

17 липня країна-агресор РФ оголосила про вихід із "зернової угоди", яка діяла з 1 серпня минулого року. Президент України Володимир Зеленський того самого дня надіслав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу і президенту Туреччини Реджепу Ердогану пропозицію продовжити роботу Чорноморської зернової ініціативи або її аналога у тристоронньому форматі – без країни-агресора РФ.

У Кремлі у відповідь пригрозили "певними ризиками" в разі продовження "зернової угоди". Росія оголосила всі судна, що прямують до українських портів, законними воєнними цілями як потенційних перевізників військових вантажів (Україна у відповідь оголосила про дзеркальні заходи щодо всіх суден, які прямують до російських і окупованих українських портів).

Після цього РФ почала масовано обстрілювати інфраструктуру півдня України. Пошкоджено, зокрема, порти в Одесі, Рені та Ізмаїлі.

10 серпня Україна оголосила про тимчасові коридори для цивільних суден, які прямують у чорноморські порти і з них.