Україна має змогу імпортувати до 2,1 ГВт електроенергії, але використовує лише 20% від цього потенціалу – нардеп Кучеренко

Олексій Кучеренко: Бізнес не буде працювати собі у збиток, хоч стріляй, ви нікого не примусите
Фото: kyiv.ba.org.ua

Через недостатній обсяг імпорту Україна має жорсткіші графіки вимкнень світла, заявив народний депутат від "Батьківщини", перший заступник голови парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко в ефірі телеканала "Еспресо".

Україна має значний потенціал для імпорту електроенергії – до 2,1 ГВт, однак наразі використовує лише п'яту частину цієї потужності. За словами Кучеренка, така ситуація є наслідком недопрацювань у регулюванні, зокрема через неефективні рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

"Ми б могли брати 2,1 ГВт цієї потужності по імпорту, а беремо лише 20% від цього, максимум", – зазначив Кучеренко.

Він наголосив, що через обмеження імпорту електроенергії Україна недоотримує приблизно 15% від необхідного обсягу енергії. Це зі свого боку змушує впроваджувати суворі графіки вимкнень для споживачів.

"Я вважаю, що по імпорту, по суті, через їхнє неухвалення рішення штучно ми обмежили самі себе і 15% від сукупного споживання ми не додали в систему", – підкреслив депутат.

Окремо Кучеренко звернув увагу на цінові обмеження, встановлені НКРЕКП. На його думку, саме ці заходи фактично унеможливлюють імпорт для бізнесу, оскільки така діяльність стає економічно невигідною.

"Бізнес не буде працювати собі у збиток, хоч стріляй, ви нікого не примусите", – додав він.

Контекст:

НКРЕКП опублікувала проєкт рішення щодо підвищення тарифу на передавання електроенергії для непобутових споживачів на 25,8% – до 665,26 грн/МВт-год. Серед причин, якими в комісії пояснили це рішення, – потреба підвищити зарплати в "Укренерго" і провести виплати за кредитами.