Київ і Львів опинилися перед загрозою блекауту напередодні зими – Асоціація відновлюваної енергетики

Лише чотири обласні центри "відносно готові" до проходження опалювального періоду без стабільного електропостачання, сказав енергетик
Фото: EPA (архів)

Київ і Львів серед усіх українських міст опинилися у найскладнішій енергетичній ситуації перед загрозою зимового блекауту. Про це заявив голова ради Української асоціації відновлюваної енергетики Станіслав Ігнатьєв 8 листопада в ефірі "Новини.LIVE".

За словами Ігнатьєва, дефіцит електроенергії або повітряні атаки країни-агресора РФ на українські енергооб'єкти можуть ускладнити подавання теплоносія, до чого міста не готові. Ситуацію в Києві енергетик назвав "надскладною".

Він зазначив, що для аварійного енергозабезпечення столиці України потрібно щонайменше 150 МВт генерувальних потужностей.

"Тих самих газопоршневих установок, щоб забезпечити насосну групу "Теплокомуненерго", житлових будинків і водопостачальної організації, коли не буде стійкого електропостачання або через дефіцит електричної енергії, і ми скоро це відчуємо, або через обстріли, а можливо, це буде синергія цих двох факторів, то необхідно забезпечити доставку теплоносія в кожну оселю, а для цього необхідна електрична енергія. На превеликий жаль, ані місто Київ, ані місто Львів, я точно знаю, що не пройшли це випробування", – пояснив він.

Лише чотири обласні центри Ігнатьєв назвав "відносно готовими" до проходження опалювального періоду без стабільного електропостачання. Серед таких, зокрема, Харків.

Контекст:

Російські окупанти з 2022 року атакують енергосистему України, через що Україна втратила понад 9 ГВт генерації. Через дефіцит потужностей в Україні в деякі періоди були віялові вимкнення електроенергії.

Обсяг втрачених потужностей до початку опалювального сезону відновити не вдасться, і "легкої прогулянки" цієї зими теж не буде, заявили в "Укренерго". Водночас міністр енергетики України Герман Галущенко сказав, що Україна має шанс пройти зиму без вимкнень електрики, якщо Росія не завдасть ударів, які критично вплинуть на енергосистему.