Україна отримає $2,8 млн на купівлю устаткування для зберігання вакцин проти COVID-19 – МОЗ
Фінансування проєкту в розмірі $2,8 млн здійснює Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Гроші передадуть ЮНІСЕФ на закупівлю обладнання пасивного охолодження для безпечного й ефективного транспортування та тимчасового зберігання вакцин в установах первинної медичної допомоги та під час їхнього використання мобільними бригадами.
"30 вересня ЮНІСЕФ доставив першу партію холодового обладнання, що включає 2700 термосумок, у яких вакцини від COVID-19 можуть зберігатися за температур від +2 °C до +8 °C", – повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.
Загалом в Україну передадуть 5643 термоконтейнери, 8100 термосумок, 197 730 холодоелементів, 27 486 пристроїв температурного моніторингу.
"За підтримки USAID обладнання отримають 3100 пунктів щеплень, 1034 із яких працюють на базі закладів первинної медичної допомоги, та 800 мобільних бригад. Надалі обладнання можна буде використовувати для транспортування і зберігання вакцин, передбачених національним календарем профілактичних щеплень", – уточнили в повідомленні.
Контекст:
В Україні зареєстровано вакцини проти коронавірусу від Oxford/AstraZeneca (Covishield, AstraZeneca-SKBio і AstraZeneca), Pfizer/BioNTech (Comirnaty), Sinovac Biotech (CoronaVac) і Johnson & Johnson (Janssen). Також щеплення робили вакциною від Moderna (Spikevax).
Вакцинація у країні стартувала 24 лютого. З 21 липня почали п'ятий етап вакцинації: зробити щеплення можуть усі охочі віком від 18 років. Станом на 25 жовтня першу дозу вакцини дістало 8,9 млн українців, а 6,9 млн осіб завершили вакцинацію.
Станом на 8 вересня Україна отримала понад 20 млн доз вакцин проти коронавірусу – майже 12,6 млн доз закуплено коштом держбюджету, понад 4,3 млн передали в межах глобальної ініціативи COVAX, більше ніж 3,3 млн Україна дістала як гуманітарну допомогу від країн ЄС.
Наприкінці вересня в межах глобального механізму COVAX Україні передали три ультрахолодові морозильники для вакцин проти коронавірусу.