Україна почала "обнулювати" країни-агресори Білорусь та Росію економічно
Для цього влада України вже надіслала низку звернень до впливових економічних компаній та установ.
"До компаній Moody's Corporation, AM Best Rating Services, S&P Global, Fitch Group – авторитетних рейтингових агентств, які оцінюють фінансову стійкість різних держав. Наше прохання – знизити кредитний рейтинг Росії до мінімально можливого, що спричинить масові вимоги погашення за кредитними зобов'язаннями і зробить економіку Росії більш уразливою", – повідомила Свириденко.
Також до Міжнародного бюро виставок передано прохання закрити російський павільйон на Expo 2020 у Дубаї та видалити Москву зі списку кандидатів на проведення Expo 2030.
До учасників Генеральної угоди з тарифів і торгівлі передано заклик застосувати найширше ембарго на російську продукцію або застосувати до нього неавтоматичне ліцензування, що зведе вивезення товарів з РФ до мінімуму. Зокрема, сталі та сировини.
"До потужних світових IT компаній, таких як Telegram Messenger Inc, Alphabet Inc, Meta Platforms Inc, Microsoft Corporation, Intel Corporation та багато інших. Наше прохання – заморозити поточні договори з РФ, виконання сервісних контрактів, надання будь-яких послуг та ліцензій. Сьогодні низка продуктів цих компаній Росія використовує для того, щоб вбивати українців, руйнувати їхнє житло та інфраструктуру, що суперечить духу та ідеології сучасного цифрового суспільства", – наголосила міністерка.
Міжнародну організацію праці Україна просить зупинити членство Росії та Білорусі у МОП, які цинічно розтоптали міжнародно визнані основоположні права, свободи та гарантії, що становлять фундамент організації.
"Агресія проти України – це виклик усьому цивілізованому світу, тому ми маємо реагувати на нього спільно. Слід задіяти всі наявні можливості та ресурси, щоб змусити Росію та Білорусь дорого заплатити за свої вчинки та примусити їх до миру. Розраховуємо на оперативну та конструктивну реакцію світового економічного співтовариства щодо небувалого з часів Другої світової війни факту нападу на незалежну державу у самому серці Європи!" – наголосила Свириденко.
Контекст:
У зв'язку з повномасштабним вторгненням в Україну на Росію світова спільнота наклала різні санкції і продовжує це робити. Обмеження, зокрема, стосуються великих російських банків та низки близьких до Путіна посадовців і їхніх дітей. Після того як Росія відмовилася припинити агресію проти України, ЄС, США, Великобританія та Канада вирішили занести до списку санкцій самого Путіна. Частину російських банків вирішили від'єднати від міжнародної міжбанківської системи SWIFT.
Міністерство фінансів США запровадило додаткові санкції проти Росії, заборонивши проводити операції з Центробанком та мінфіном РФ. Це фактично знерухомлює будь-які активи ЦБ РФ, які зберігаються у Сполучених Штатах або у громадян США, де б вони не перебували. Мінфін США ввів санкції щодо головного російського суверенного фонду – Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ), що має стосунок до фінансової системи США.
28 лютого набув чинності новий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії. Зокрема, ЄС заборонив операції, пов'язані з управлінням резервами та активами Центрального банку Росії. Обмеження поширюються попри всі юридичні особи чи органи, які діють від імені або за вказівкою Центробанку Росії.
Після введення санкцій у Росії оновилися історичні максимуми падіння курсу рубля щодо євро та долара.