"Дію" ніхто не зламував". У Мінцифри відреагували на новину про шахрайство, у якому фігурував застосунок

У Мінцифри заявили, що "Дія" допомогла виявити факт шахрайства
Фото: depositphotos.com

Засновниця і CPO в IT-компанії KARAKUM Soft Вікторія Александрова заявила, що стала жертвою шахрайства. У Міністерстві цифрової трансформації України заперечують факт того, що його спричинила незахищеність "Дії", пише 18 грудня видання dev.ua.

Александрова заявила, що на неї оформили кредити в низці фінансових установ і мікрокредитних організацій. За її твердженням, шахраї зламали її акаунт у "Дії".

У Мінцифри зазначили, що зловмисники дістали доступ до BankID потерпілої, за допомогою якого оформлювали кредити. Вони також використали BankID, щоб увійти в "Дію", але передати копію цифрового паспорта чи оформити кредит через "Дію" без власника й цифрового підпису неможливо, зазначили у відомстві. 

За інформацією міністерства, "Дія", навпаки, допомогла швидко виявити проблему, тому що завдяки push-сповіщенням про кредити жертва шахраїв одразу дізналася, що зловмисники мають її дані й намагаються отримати гроші.

У міністерстві закликали не передавати нікому свої банківські картки, телефони й паролі. Водночас у Мінцифри наголосили, що "Дія" – це найбезпечніший український державний IT-продукт. Вона не зберігає персональні дані, а лише відображає інформацію, яка є в реєстрах, ідеться в повідомленні. 

У відомстві вважають, що ситуація Александрової потребує втручання кіберполіції для розслідування деталей злочину. 

Контекст:

"Дія" – електронний сервіс державних послуг, який створило Міністерство цифрової трансформації України, його запустили 6 лютого 2020 року. У нього входять однойменний мобільний застосунок і портал із публічними послугами.