Україна прагне посилити повноваження Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку – меморандум із МВФ
Верховна Рада має намір ухвалити законопроєкт про посилення повноважень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР). Про це йдеться в меморандумі про співпрацю України та Міжнародного валютного фонду (МВФ), опублікованому 24 листопада Міністерством фінансів України.
Законопроєкт входить до пакету з чотирьох документів, які Україна має намір ухвалити в межах посилення законодавчої, регуляторної та наглядової основи для небанківських фінансових установ (НБФУ) та фінансових ринків.
"Щоб посилити нагляд над НБФУ, ми за підтримки МФО (мікрофінансові організації – "ГОРДОН") підготували нове законодавство про фінансові послуги та фінансові компанії (№5065), про страхування (№5315) та про кредитні спілки (№5125). Інший законопроєкт вносить зміни до закону про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, посилюючи незалежність та інституційний потенціал НКЦПФР, її мандат щодо транскордонного та внутрішнього співробітництва та її повноваження", – ідеться в меморандумі.
У ньому наголошено, що цей закон "дозволив би Україні стати підписантом багатостороннього меморандуму про співпрацю з IOSCO (Міжнародною організацією комісій із цінних паперів)".
"Ми будемо тісно співпрацювати з працівниками відповідних МФО, щоб переконатися, що ці чотири законопроєкти узгоджуються з найкращою міжнародною практикою, і прагнемо, щоб ці закони були прийняті Верховною Радою до кінця грудня 2021 року", – зазначено в меморандумі України та МВФ.
"Інтерфакс-Україна" пише, що йдеться про законопроєкт №5865, зареєстрований у Раді 28 серпня. Народні депутати його ще не розглядали в сесійній залі.
Контекст:
Україна співпрацює із МВФ за програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. Згідно з нею передбачено виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Як казав міністр фінансів України Сергій Марченко, Київ очікував на отримання ще двох траншів по $700 млн до кінця 2020 року, але цього не сталося.
18 жовтня місія МВФ та влада України досягли попередньої угоди про перший перегляд програми фінансування stand-by.
Перегляд програми співпраці з Україною stand-by та виділення країні траншу на суму 500 млн спеціальних прав запозичення, яка еквівалентна $699 млн, виконавча рада Міжнародного валютного фонду завершила 22 листопада. Строк дії угоди про stand-by продовжено до кінця червня 2022 року.
24 листопада гроші прийшли в Україну, повідомили в Національному банку.
Другий транш спрямують на боротьбу з епідемією коронавірусної інфекції та підтримку фінансової системи України, повідомляв президент Володимир Зеленський.