Україна співпрацює із МВФ уже 30 років. За цей час Фонд надав країні майже $37 млрд підтримки
"Із 1992 року МВФ системно підтримує Україну з метою забезпечення сталого розвитку та стійкого реагування на виклики. Приблизно $37 млрд фінансової підтримки у рамках 13 програм співробітництва та впровадження низки структурних реформ у сферах монетарної та фіскальної політики, банківської, судової і податкової системи, митниці, державного управління, боротьби з корупцією, ринку землі та медицини – такими є результати багаторічної злагодженої співпраці України з Фондом", – ідеться у релізі.
У Мінфіні зазначають, що МВФ приходив на допомогу Україні під час кожної кризи. В умовах повномасштабної війни фінансова система України й далі повноцінно функціонує, це стало можливим, зокрема, завдяки фінансовій підтримці Фонду, ідеться в повідомленні.
"Співпраця із МВФ – це не тільки про підтримку фінансової системи та реформи, а й про довіру до держави у світі. На експертну думку МВФ та їхню оцінку стану економіки орієнтуються найвпливовіші внутрішні та міжнародні інвестори. Фінансова допомога Фонду у березні 2022 року суттєво вплинула на мобілізацію коштів від інших партнерів. 30 років партнерства ознаменувалися ефективною співпрацею і стали важливим рушієм позитивних змін у країні. Попереду на Україну чекає тривалий шлях відновлення, і ми сподіваємося, що МВФ продовжить відігравати важливу роль у розбудові сталого майбутнього України", – додали в міністерстві і подякували МВФ за підтримку.
Контекст:
Остання програма, за якою Україна співпрацювала із МВФ до початку повномасштабного вторгнення РФ, – програма stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею планувати виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна отримала $2,1 млрд першого траншу. Другий транш – майже на $700 млн – Україна отримала у листопаді 2021-го.
Після початку повномасштабного вторгнення РФ наприкінці лютого 2022 року Україна звернулася до МВФ із запитом про отримання надзвичайного фінансування через інструмент швидкого фінансування, у березні МВФ затвердив виділення $1,4 млрд термінової допомоги Україні, співробітництво за програмою stand-by було скасовано.
До кінця року Україна хоче укласти нову угоду із МВФ про програму на суму від $15 млрд до $20 млрд, заявляв голова Національного банку України Кирило Шевченко.