Україна вперше відправила поїзд із експортним вантажем у Китай

Поїзд має прибути до китайського міста Сіань за 18 днів
Фото: uz.gov.ua (архів)
Україна 28 вересня вперше відправила контейнерний поїзд із експортним вантажем до Китаю. Про це повідомили у пресслужбі "Укрзалізниці".

У компанії зазначили, що Україна прийняла вже 50 контейнерних поїздів з імпортним вантажем з Китаю.

Тепер відправили перший поїзд із вантажем у зворотному напрямку – 43 контейнери з пиломатеріалами.

"На своєму шляху до міста Сіань поїзд подолає майже 10 тис. км через територію чотирьох країн, орієнтовний час у дорозі – 18 діб", – зазначили у повідомленні.

На думку в.о. голови правління "Укрзалізниці" Олександра Камишіна, оптимальний транспорт для розвитку торговельних відносин між Україною та Китаєм – це залізничні контейнерні перевезення.

Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков зазначив, що Україна зараз не в змозі на повну силу використовувати фактор свого географічного положення для контейнерних перевезень, тому що "залізнична і портова інфраструктура все ще у застарілому стані". Він зазначив, що у ЄС частка контейнерних перевезень – приблизно 45%, в Україні – лише 2,5%.

"Оновлення та розбудова інфраструктури для формату "море – залізниця" буде одним із основних завдань "Великого будівництва" у найближчі роки", – заявив міністр.

Контекст:

У 2020 році Китай був головним торговим партнером УкраїниЗа даними Державної митної служби, за рік Україна найбільше товарів імпортувала з Китаю (на $8,3 млрд) і експортувала до Китаю (на $7,1 млрд).

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зазначав, що у 2019 році Китай вперше став "торговельним партнером України №1". "Діалектично у нас розвиваються відносини з Китаєм. Немає ні політичного діалогу з Китайською Народною Республікою, ні короваю з хлібом… Але при цьому бізнес буяє яскравим цвітом", – цитував його "Укрінформ".

6 липня Міністерство інфраструктури повідомило, що 30 червня очільник міністерства Олександр Кубраков і міністр комерції Китаю Ван Веньтао підписали міжурядову угоду про реалізацію спільних проєктів у сфері будівництва інфраструктури.

Угода передбачає "залучення коштів на пільгових умовах" від уряду КНР на реалізацію інфраструктурних проєктів.

Згодом ексголова правління Комітету виборців України, екснардеп Олександр Черненко заявив, що Україна отримала кредит від Китаю після відмови від позиції щодо уйгурів. Кулеба говорив, що у цій темі в публічному просторі "видна верхівка верхівки айсберга" і що "історія ще не відіграна".