Україна зацікавлена у якнайшвидшому успішному завершенні переговорів із МВФ – міністр фінансів
Україна наразі має достатній запас фінансової міцності для ведення переговорів із Міжнародним валютним фондом щодо першого перегляду програми stand-by й одержання другого траншу допомоги, проте зацікавлена у якнайшвидшому успішному їхньому завершенні. Про це агентству "Інтерфакс-Україна" 22 лютого в кулуарах форуму "Україна 30. Інфраструктура" у Києві заявив міністр фінансів України Сергій Марченко.
"Ми можемо спокійно вести переговори наразі. Але сказати, що так може бути постійно, я не можу. Все одно – і що швидше, то краще – нам потрібно загарантувати себе в програмі, виконати зобов'язання, які є, й отримати транші. Для нас це принципово. Тому що йдеться не тільки про цей рік, а й про 2022–2023 роки, які у нас також досить напружені", – сказав міністр.
Україна співпрацює із МВФ за новою програмою stand-by. Виконавча рада Фонду схвалила її 9 червня 2020 року. За нею передбачають виділити $5 млрд чотирма траншами. 12 червня Україна одержала $2,1 млрд першого траншу. Як говорив міністр фінансів Сергій Марченко, Києву мали надати ще два транші по $700 млн до кінця року, але цього не відбулося.
21–23 грудня 2020 року місія Міжнародного валютного фонду розпочала перший перегляд угоди з Україною у форматі stand-by. Вона відновила роботу після зимових канікул 11 січня 2021 року. Коментуючи строки виділення наступного траншу МВФ, директор пресофісу місії Фонду в Україні Джеррі Райс сказав, що спочатку треба вивчити політику економічного розвитку й проведення реформ у країні.
Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман 13 лютого повідомив, що місія Фонду завершила роботу, але рішення про перегляд програми не ухвалено. "Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть", – зазначив він.