Україна завершує посівну – Мінагрополітики

План щодо зернових перевиконали: площі під ярими зерновими і зернобобовими вже на 3% вищі за спрогнозовані в березні
Фото: depositphotos.com
14 областей України завершили висівання ярих культур, сівбу цукрових буряків у країні завершили повністю. Про це 16 червня повідомило Міністерство аграрної політики та продовольства.

"Аграрії України завершують сівбу ярих культур та цукрового буряку", – ідеться в повідомленні.

Аграрії Вінницької, Закарпатської, Івано-Франківської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Хмельницької, Черкаської, Чернігівської і Чернівецької областей завершили висівання ярих культур.

Сівбу цукрових буряків завершили, ними засіяли 213,1 тис. га.

Щодо олійних культур, то соняшник посіяли на площі – 5283,8 тис. га, сою – 1773,5 тис. га.

Зернових і зернобобових посіяли 5 млн 619 тис. га, з яких:

  • ярої пшениці – 271,1 тис. га;
  • ярого ячменю – 810,0 тис. га;
  • гороху – 138,5 тис. га;
  • вівса – 146,2 тис. га;
  • кукурудзи – 4014,8 тис. га;
  • гречки – 119,7 тис. га;
  • проса – 49,2 тис. га.

Інфографіка: minagro.gov.ua

Агентство "Інтерфакс-Україна" звертає увагу, що план із зернових перевиконали: площі під ярими зерновими й зернобобовими вже на 3% більші за спрогнозовані в березні.

Засіяти вдалося на 9,3% менше, ніж торік: станом на 9 червня 2022 року, згідно з тодішніми зведеннями Мінагрополітики, засіяні площі становили 6196,6 млн га.

Агентство зазначає, що відставання переважно наявне у наймасовіших культурах – кукурудзі, ярому ячмені, посіви яких відповідно на 13,5% і 14,9% менші за торішні.

Контекст:

Посівну кампанію 2022 року прем'єр-міністр України Денис Шмигаль називав найскладнішою в історії країни. Її завершили на початку червня. Порівняно з 2021 роком вдалося засіяти 75% площ.

У грудні 2022 року асоціація "Український клуб аграрного бізнесу" озвучила прогноз, згідно з яким у 2023 році в Україні на 45% скоротяться посівні площі під зерновими культурами й на 60% менше буде отримано врожаю зернових порівняно з довоєнним 2021 роком.

12 березня Шмигаль оголосив, що в Україні розпочалася друга за час повномасштабної війни посівна.

Директор-виконавець Всесвітньої продовольчої програми Девід Біслі заявляв, що війна в Україні може спричинити зростання світових цін на харчові продукти, що призведе до катастрофічних наслідків для найбідніших верств населення в різних країнах. Він сказав, що від постачання зернових з України дуже залежить Ємен, Сирія, Туніс і Ліван. Доповідь ООН із продовольчої безпеки констатує, що всього у світі приблизно 50 країн залежать від експорту українського зерна.