Україні потрібно більше ніж €100 млрд для істотного скорочення викидів парникових газів – Шмигаль
Шмигаль зазначив, що Україна однією з перших ратифікувала Паризьку хартію, але лише протягом останнього року активно долучилася до формування "зеленого" курсу.
"Це дійсно амбітна мета, яка включає в себе перебудову економічної моделі та залучення масштабних інвестицій для модернізації нашої енергетики. Щоб зменшити викиди [парникових газів] до 35% від рівня 1990 року, за підрахунками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, нам знадобиться €102 млрд капітальних інвестицій протягом 10 років", – сказав прем'єр.
За його словами, Кабмін працює над зменшенням енергоємності економіки України, встановленням ринкових правил і справедливих ринків та збільшенням власного видобутку.
Контекст:
Паризька кліматична угода, яка набула чинності 4 листопада 2016 року, передбачає заходи щодо недопущення зміни клімату. Для початку її дії необхідно, щоб документ ратифікувало не менше ніж 55 країн, які разом викидають понад 55% парникових газів у світі. Договір має замінити Кіотський протокол, що закріплював нормовані зобов'язання зі скорочення викидів парникових газів. Документ ратифікувало вже більше ніж 180 країн, зокрема Україна.