Українські АЕС упродовж доби виробили рекордну кількість електроенергії – Енергоатом

Зокрема, Запорізька АЕС виробила протягом доби 6160 МВт електроенергії

Фото: npp.zp.ua

Минулої доби українські атомні електростанції (АЕС) виробили рекордну кількість електроенергії – понад 300 млн кВт-год. Про це 22 грудня повідомила пресслужба Національної атомної енергогенерувальної компанії "Енергоатом".

Станом на 22 грудня на українських АЕС працює 14 із 15 енергоблоків. Минулої доби вироблено 301 млн кВт-год електроенергії, від початку місяця – 6154 млн кВт-год, від початку року – 83 160 млн кВт-год.

"Понад 300 млн кВт-год – рекорд НАЕК "Енергоатом". Дві атомні станції працюють на номінальній потужності й навіть більше: Южно-Українська АЕС, яка несе навантаження 3050 МВт, і Запорізька АЕС, яка вийшла на 6160 МВт виробництва електроенергії. Такого ніколи не було", – заявив голова компанії Петро Котін.

Контекст:

В Україні діє чотири атомні електростанції з 15 енергоблоками: Запорізька, Рівненська, Хмельницька та Южно-Українська, повідомляють на сайті "Енергоатому".

Нарощування вироблення електроенергії на АЕС відбувається на тлі звіту Служби безпеки України, надісланого 8 грудня до Кабміну, у якому уряд України попереджають про реальну загрозу зупинення ТЕС через дефіцит вугілля. Згідно з документом, станом на 1 грудня на складах було 486,2 тис. тонн вугілля за планового накопичення 2632,7 тис. тонн (відхилення – 2146,5 тис. тонн).

Попри це в листопаді 2021 року обсяг відпущення електричної енергії ТЕС "ДТЕК Енерго" становив майже 2,4 млрд кВт-год, загалом за 11 місяців року цей показник був на 10% вищим, ніж за такий самий період 2020 року.

17 грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що дві теплоелектростанції та дві теплоелектроцентралі переходять на природний газ через дефіцит вугілля на складах.

21 грудня у Міністерстві енергетики України повідомили, що впродовж тижня із 14 грудня обсяги запасів вугілля на українських теплоелектростанціях (ТЕС) зросли на 0,8%, але на жодній із них не дотримано гарантованих запасів палива.

Водночас міністр енергетики Герман Галущенко запевнив того самого дня, що ситуація в енергосистемі України стабільна і жодних віялових вимкнень в Україні не відбувається і не заплановано.