Українські лікарі вимагають підвищення зарплати й погрожують страйком – ЗМІ
Медичні працівники України масово надсилають відеозвернення у ЗМІ та Telegram-канали з вимогою підняти зарплати, пишуть "Українські новини". Інформагентство опублікувало посилання, за яким доступні всі записані на сьогодні лікарями відео.
Журналісти пишуть, що 14 грудня медики розпочали національний флешмоб #врятуйлікаря, на відео вони говорять про свої зарплати по 6–8 тис. грн.
"Мій посадовий оклад – 5385 грн. Із такою зарплатою, як зараз, ми прожити не можемо. Мені дуже хочеться сподіватися, що ви як народні депутати будете піклуватися про майбутнє нашої країни, про те, якою буде наша нація. Сподіваюся на ваш розум, на ваше людяне ставлення до медичних працівників", – цитує агентство лікаря дитячої протитуберкульозної лікарні Володимира Кудімова.
Джерела "Українських новин" у медичних асоціаціях стверджують, що якщо парламент ухвалить бюджет на наступний рік без урахування підвищення зарплат медичним працівникам, вони вийдуть на національний страйк.
Напередодні запланованого на сьогодні в парламенті голосування за проєкт держбюджету на наступний рік у другому читанні міністр охорони здоров'я України Максим Степанов закликав Верховну Раду підвищити зарплати медикам.
З квітня до вересня 2020 року зарплата медиків, які надають спеціалізовану допомогу в українських лікарнях, становила приблизно 9 тис. грн до вирахування податків, повідомили в Національній службі здоров'я України. Найнижчі зарплати були в Одеській області – 7,3 тис. грн, у Рівненській – 7,5 тис. грн, у Хмельницькій – 7,8 тис. грн.
Кабінет Міністрів відмовився вносити у проєкт держбюджету на 2021 рік підвищення заробітної плати для медичних працівників.
Проєкт опублікували 14 вересня. Верховна Рада України 5 листопада ухвалила документ у першому читанні. У другому читанні законопроєкт розглядатимуть 15 грудня, указано на сайті Ради.
У початковій версії доходи бюджету було передбачено на рівні 1,071 трлн грн, видатки – 1,350 трлн грн. У затвердженій до другого читання редакції доходи було збільшено до 1,092 трлн грн, видатки знижено до 1,328 трлн грн.