Зеленський підписав закони про підтримку бізнесу в період пандемії COVID-19

Зеленський 7 грудня підписав закони
Фото: president.gov.ua
Президент України Володимир Зеленський 7 грудня підписав низку законів, у яких передбачено підтримку підприємців у період дії карантину.

Президент України Володимир Зеленський підписав закони про підтримку бізнесу в період дії карантину. Про це 7 грудня повідомила пресслужба глави держави.

Зокрема, президент підписав закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених із метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-22".

Він передбачає одноразову матеріальну виплату в розмірі 8 тис. грн застрахованим особам, які втратили частину зарплати або доходу в разі введення додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів. Цей закон, серед іншого, передбачає надання одноразової матеріальної допомоги компаніям для виплат найманим працівникам, щоб не скорочувати їх під час дії карантину, а також одноразову компенсацію суб'єктам господарювання з метою відшкодування витрат на сплату єдиного внеску (ЄСВ) на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Ще один закон, який підписав глава держави, – "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених із метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненної коронавірусом SARS-CoV-2". Документ передбачає низку податкових стимулів для громадян, малого та середнього бізнесу на період імовірного оголошення карантину.

Також він підписав закон "Про внесення змін до ст. 28 закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік". Документ розширює перелік напрямів, на які можуть спрямовувати кошти Фонду з боротьби з наслідками епідемії коронавірусу. Зокрема, цими засобами передбачено можливість фінансування: одноразової матеріальної допомоги громадянам у разі посилення карантину, матеріальної допомоги бізнесу для збереження робочих місць, а також одноразової компенсації бізнесу для сплати ЄСВ за найманих працівників.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков 5 грудня підписав три закони про підтримку фізосіб-підприємців та найманих працівників. Напередодні їх підтримала Верховна Рада України.

6 квітня Зеленський на нараді з представниками уряду та банківського сектору країни ініціював створення програм підтримки малого і середнього бізнесу під час епідемії коронавірусу.

Карантин в Україні діє із 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 забороняли масові заходи, закривали торговельні центри, магазини (окрім продуктових і аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежували роботу транспорту.

З 11 травня в Україні почалося пом'якшення карантину, а 20 травня Кабмін ввів так званий адаптивний карантин.

22 липня Кабінет Міністрів видав постанову, якою залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно-територіальних одиницях установлюють "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

11 листопада Кабмін ввів по всій країні однакові обмеження, характерні для "помаранчевої" зони. В Україні заборонили:

  • перевезення в пасажирському транспорті більше людей, ніж є місць для сидіння;
  • роботу закладів харчування в нічний час (із 22.00 до 7.00);
  • роботу хостелів (готелі можуть працювати);
  • роботу нічних клубів і закладів громадського харчування з організацією дозвілля;
  • роботу спортивних залів (якщо більше ніж одна людина на 20 м&³2; площі);
  • роботу кінотеатрів і театрів за умови заповнювання більше ніж 50% місць у залі;
  • проведення культурних, спортивних та розважальних заходів, якщо в них бере участь більше ніж 20 осіб (виняток – деякі спортивні заходи).

Також 11 листопада Кабінет Міністрів України ввів "карантин вихідного дня" на додаток до інших обмежувальних заходів. Протягом трьох вікендів (14–15, 21–22 і 28–29 листопада) непродовольчі магазини, розважальні заклади мали бути закриті, заклади громадського харчування могли працювати тільки на винос.

2 грудня прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що "карантин вихідного дня" продовжувати не будуть, по всій Україні діятимуть обмеження "помаранчевої" зони.