"Укренерго" має можливість реструктуризувати свої борги, на відміну від бізнесу, і повинна скористатися цим – Федерація роботодавців транспорту

НКРЕКП схвалила підвищення тарифу НЕК "Укренерго" на передавання електроенергії
Фото: depositphotos.com

"Укренерго" має скористатися підтримкою міжнародної спільноти і реструктуризувати свою заборгованість, а не підвищувати тарифу на передання й диспетчеризацію електроенергії, бо таке рішення вдарить по залишках бізнесу в країні. Про це заявив генеральний директор Федерації роботодавців транспорту України Володимир Гусак у коментарі "Главкому".

"Складається враження, що робиться все для того, щоб добити рештки промисловості в Україні, які ще намагаються працювати, зберігати робочі місця і сплачувати податки в бюджет. Ми не підтримуємо підвищення тарифу на передачу та диспетчеризацію для бізнесу. І вважаємо, що в нинішній ситуації тариф на передачу електроенергії має залишатися незмінним до закінчення воєнного стану", – заявив Гусак.

За його словами, "Укренерго" має максимально використати світову підтримку.

"У цій ситуації компанія повинна робити наголос на залученні відповідної міжнародної допомоги. Тому що вони мають цю можливість, отримувати і кредити, і міжнародну допомогу, тоді як приватні українські компанії через війну фактично такої можливості не мають. Головне зараз – усім протриматися до перемоги, щоб після української перемоги було кому працювати в Україні", – сказав директор Федерації роботодавців транспорту.

Контекст:

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), схвалила підвищення тарифу НЕК "Укренерго" на передавання електроенергії. Відповідне рішення ухвалили на засіданні регулятора 16 листопада. Планують, що тариф на передавання електроенергії зросте до 592,89 грн/МВт-год. Для "зеленої" металургії він становитиме 412,68 грн/МВт-год. Згідно з розрахунками НКРЕКП, після підвищення тарифів дохід "Укренерго" має сягнути 58,7 млрд грн.

У вересні "Укренерго" опублікувала проєкт нових тарифів на 2024 рік. "Якщо простими словами, то тариф на диспетчеризацію й передавання електроенергії зросте приблизно у два рази", – писало видання "СтопКор".  Востаннє тарифи на диспетчеризацію й передавання електричної енергії підвищували у грудні 2022 року. Тоді НКРЕКП затвердила підвищення за три етапи протягом першого півріччя 2023 року. У підсумку тариф на передавання електроенергії зріс на 40%, а тариф на диспетчеризацію – на 54%.