В Ефіопію з України вийшло перше судно із зерном, зафрахтоване ООН – голова Одеської ОВА

Судно Brave Commander під прапором Ліберії прибуло до порту Південний 12 серпня
Фото: Олександр Кубраков / Facebook
Перше зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН судно Brave Commander із зерном на борту 14 серпня вирушило з порту Південний до Ефіопії.

Про це у відеозверненні, опублікованому у Telegram, повідомив голова Одеської обласної військової адміністрації (ОВА) Максим Марченко.

"Сьогодні разом із міністром інфраструктури України відвідав порт Південний, де із зернового термінала вийшло перше судно, зафрахтоване Всесвітньою продовольчою програмою ООН і яке відбуло до Ефіопії, – сказав керівник ОВА. – Це перший, але дуже великий крок із багатьох, які нам необхідно буде зробити для подолання глобальної продовольчої кризи".

Судно Brave Commander під прапором Ліберії прибуло до порту Південний 12 серпня, на нього завантажать 23 тис. тонн зерна, зазначали в Мінінфраструктури.

Контекст:

22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна (Україна підписала документ із Туреччиною й ООН, Росія дзеркально зробила те саме). Агентство "Інтерфакс-Україна", посилаючись на текст документа, повідомило, що угода стосується безпечного судноплавства для експорту зерна, продуктів та добрив із морських портів Одеса, Чорноморськ та Південний протягом 120 днів з моменту підписання з можливістю продовження цього терміну.

Перше судно, завантажене українським зерном, після досягнення домовленості про розблокування експорту вийшло із порту Одеси вранці 1 серпня.

Туреччина запропонувала збільшити кількість суден із продовольством, що йдуть з України, до трьох на день. 5 серпня з портів Одеса та Чорноморськ вийшов перший караван з українським продовольством – три балкери з кукурудзою.

Президент України Володимир Зеленський говорив 13 серпня, що з українських портів вийшло вже 16 суден із зерном для семи країн на трьох континентах – Європи, Азії, Африки. На їхньому борту – приблизно пів мільйона тонн агропродукції: кукурудза, пшениця, олія, соя та інші товари, абсолютно необхідні світовому ринку, розповів президент.