У ЄС можуть затвердити нові квоти на постачання української продукції до липня – ЗМІ
Основна перешкода для розширення квот на українську продукцію у Євросоюз – відсутність єдиної позиції в Раді ЄС, повідомляє джерело "Європейської правди".
У Європейському союзі можуть затвердити розширення квот для української продукції до кінця червня, повідомило джерело "Європейської правди" у Єврокомісії.
За словами співрозмовника видання, квоти планують розширити до початку саміту Україна – ЄС, який відбудеться в середині літа.
Джерело також повідомило, що поки в Раді ЄС істотно розходяться позиції щодо цього питання, і це основна перешкода. "У вересні минулого року розширення торговельних квот для України затвердила Єврокомісія. Кілька тижнів тому – профільний комітет Європарламенту. Тепер необхідно, щоб визначилася Рада ЄС, після чого ми перейдемо до тріалогу", – заявив виданню єврочиновник.
Він уточнив, що Мальта, яка головує у ЄС у першій половині 2017 року, прагне завершити ці обговорення до кінця свого мандата.
Водночас, як зазначило джерело видання, обсяги торговельних преференцій для України можуть бути суттєво переглянуті.
"Єврокомісія затвердила обсяг нових квот, проте в Європарламенті вирішили скоротити його, прибравши квоти на томати і пшеницю. У цій ситуації позиція Ради ЄС вирішальна – вона може привести як до повернення цих позицій у списку преференцій, так і до додаткового його скорочення", – пояснив чиновник.
За його словами, за скорочення списку квот для України виступає низка східноєвропейських країн.
Чиновник також уточнив, що найбільшу квоту Україна може дістати на експорт кукурудзи.
"Дійсно, для кукурудзи Україна може отримати найбільшу квоту. Однак чинна митна ставка ЄС для цієї позиції невелика – лише 5,35€ за тонну. Виходить, по цій позиції вигода українських експортерів буде меншою, ніж від менших квот на ячмінь чи пшеницю", – додало джерело "Європейської правди".
4 травня комітет Європейського парламенту з питань міжнародної торгівлі 31 голосом проти чотирьох проголосував за розширення безмитних квот для України.
У вересні 2016 року Європейська комісія внесла ініціативу збільшити квоти постачань української продукції на ринки Євросоюзу.
Угода про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС набула чинності з 1 січня 2016 року.