В.о. голови Фонду держмайна Трубаров: Договір купівлі-продажу 92,791% акцій "Укртелекому" розірвано
За невиконання інвестиційних зобов'язань компанія ЕСУ має повернути акції "Укртелекому" і заплатити пеню в розмірі $81,9 млн, повідомив виконувач обов'язків голови Фонду держмайна України Віталій Трубаров.
Київський апеляційний господарський суд залишив без змін рішення суду за позовом Фонду держмайна про розірвання договору купівлі-продажу "Укртелекому", повідомив виконувач обов'язків голови Фонду держмайна України Віталій Трубаров у Facebook.
"Відповідно до рішення, договір купівлі-продажу 92,791% акцій ПАТ "Укртелеком", укладений між фондом та ТОВ "ЕСУ", розірвано", – написав він.
В.о. голови фонду додав, що Державний експортно-імпортний банк України зобов'язаний списати з рахунку ЕСУ пакет акцій "Укртелекому" на рахунок держави Україна. За невиконання інвестиційних зобов'язань ЕСУ також зобов'язана виплатити на користь державного бюджету України пеню в розмірі $81,9 млн.
Окрім того, компанія ЕСУ зобов'язана сплатити 243,2 тис. грн судового збору.
Згідно з підсумками приватизаційного конкурсу, компанії ЕСУ перейшло 92,79% акцій "Укртелекому", вартість пакета становила 10,5 млрд грн.
Згодом ЕСУ продала актив корпорації донецького мільярдера Ріната Ахметова СКМ.
У 2015 році спеціальна парламентська комісія з питань приватизації виступила з ініціативою провести перевірку законності передання у приватну власність низки українських компаній, зокрема "Укртелекому".
У березні 2017 року Фонд держмайна почав підготовку документів, необхідних для повернення акцій "Укртелекому" у державну власність.
У травні було накладено арешт на 92,79% акцій "Укртелекому". За даними ГПУ, у кримінальному провадженні доведено заниження вартості пакета акцій на 1,623 млрд грн, а також підтверджено незаконне виділення з державного бюджету України 220 млн грн.
У серпні Апеляційний суд Києва скасував арешт акцій після апеляції ЕСУ.
19 жовтня господарський суд Києва розірвав укладений за підсумками приватизаційного конкурсу договір із компанією ЕСУ про купівлю-продаж акцій "Укртелекому", повернувши телекомунікаційну компанію у власність держави. Компанія ЕСУ подала апеляцію на це рішення.