В "Укрметалургпромі" заявили, що заборона на експорт коксівного вугілля – це помилка, яка підірве репутацію України як надійного постачальника
Офіційна причина заборони – можливість використовувати це вугілля для теплової генерації, але експерт вважає її надуманою, оскільки коксівне вугілля не дає під час спалювання такого ефекту, як енергетичне, використовувати його із цією метою економічно недоцільно. Цей тип вугілля використовують у металургії, але зараз через кризу в галузі комбінати майже перестали його купувати, пояснив Каленков.
"Зараз металургійні підприємства, що залишилися на підконтрольній Україні території, завантажені на 10–15%. Зрозуміло, що є надлишок вугілля. І ми могли б продавати цей надлишок у Європу і отримувати за це валютний виторг, яка нам необхідна для підтримки нашого валютного курсу – мова йде про суму $200 млн на рік. Тому я сподіваюся, що найближчими тижнями уряд повернеться до цього питання, і все ж таки залишить коксівне вугілля в переліку продукції, яку можна відправляти на імпорт", – заявив він.
Президент об'єднання підприємств нагадав, що в ЄС діє ембарго на вугілля з Росії, щоб підтримати Україну, а українські підприємства мають зобов’язання перед європейськими контрагентами. Якщо ці зобов'язання не виконати, це зіпсує репутацію України, наголосив він, і до того ж не дасть зайняти ті ніші на ринку, які займали компанії із РФ.
"Ми втратимо всі контракти, які були з неймовірною працею здобуті. А якщо ми підставимо одного разу наших європейських контрагентів – зрозуміло, що ніякої довіри до українських постачальників не буде. Тобто ми підриваємо репутацію серед європейських партнерів, і це – величезний негативний наслідок такого рішення. Тому ми, безумовно, звертатимемося до уряду, щоб вони оперативно переглянули своє рішення і знайшли альтернативу", – сказав Каленков.
Контекст:
Кабінет Міністрів України вніс коксівне вугілля до переліку товарів, експорт яких заборонено, на засіданні 7 вересня.
У червні було заборонено експорт природного газу українського походження, мазуту і вугілля (окрім коксівного).