Вартість руди і зерна почала падати, уряду треба готуватися до істотного зниження цін на експортні товари – економіст
"Усе більше міжнародних аналітичних груп, гірничодобувних і металургійних компаній світу почали заявляти про вірогідність істотного скорочення виробництва сталі в Китаї до кінця року. При цьому деякі великі китайські виробники сталі вже заявили про скорочення виробництва. Відчуття, що світові сировинні ринки перегріті, – у багатьох експертів. І падіння цін на ф'ючерси на руду та кукурудзу лише відображає ризики загального зниження цін на сировинні товари – нафту, аграрну і металургійну продукцію", – підкреслив експерт.
Він вважає, що тепер головне завдання Кабміну і НБУ – бути готовими до істотного зниження цін на основні українські експортні товари, а також до втрати інтересу інвесторів до українських державних і корпоративних боргових паперів.
"Падіння цін на основні експортні товари, з одного боку, призведе до падіння доходів компаній-експортерів, а відповідно – держбюджету. А з іншого – погіршить умови для здійснення зовнішніх запозичень. При цьому тиск на курс національної валюти посилиться. Уряд навіть при реалізації самих негативних економічних і політичних сценаріїв має забезпечити контрольоване послаблення курсу гривні до 29–30 грн за долар до кінця наступного року", – зазначив Кушнірук.
Контекст:
Ф'ючерси на залізну руду із 62% вмістом заліза в Сінгапурі подешевшали до мінімального за вісім місяців значення – до $134 за тонну, на Далянській сировинній біржі ціна ф'ючерсів на торгах у четвер опустилася на 6,2%, повідомляв Bloomberg.