Військова ескалація з боку Росії негативно вплинула на економіку України – НБУ
Ескалація конфлікту з Росією, суттєве подорожчання газу та поширення нового штаму коронавірусу “Омікрон” загрожують зростанню української економіки. Про це заявив 21 грудня заступник голови Нацбанку України Сергій Ніколайчук на брифінгу, який транслювали на YouTube-каналі НБУ.
"Зовнішнє середовище стало для української економіки більш загрозливим. Насамперед це пов'язано з ескалацією конфлікту з Російською Федерацією. Також одним із наслідків цієї ескалації ми бачимо суттєве зростання цін на газ у Європі, що, власне, становить певні загрози і для української економіки", – сказав заступник голови НБУ.
Він додав, що поширення у світі нового штаму коронавірусу може стати гальмом для української економіки з відповідними наслідками.
"Водночас ми відзначаємо, що наша економіка має достатній запас міцності. Українська економіка характеризується низьким дисбалансом і на сьогоднішній день у публічних фінансах, зовнішньоекономічному секторі у нас дуже низький дефіцит поточного рахунку, хоча у майбутньому, ми очікуємо, цей дефіцит розширюватиметься", – розповів Ніколайчук.
Контекст:
Росія почала стягувати війська до кордону з Україною наприкінці жовтня. 21 листопада начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов заявив, що РФ готується до нападу на Україну наприкінці січня або на початку лютого, причому атака буде "набагато руйнівнішою, ніж будь-яка раніше".
Глава Міноборони Олексій Резніков повідомив у інтерв'ю Politico, опублікованому 13 грудня, що поблизу кордону України перебуває приблизно 100 тис. російських військових, які можуть атакувати одразу на кількох фронтах, використовуючи артилерію, танки та авіацію.
Кремль повідомлення про підготовку вторгнення назвав "вкиданнями", заявивши, що "Росія не збирається ні на кого нападати і не виношує жодних агресивних планів".
22 листопада 2021 року в ПАР виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529. ВООЗ дала йому назву "Омікрон". Випадки зараження штамом підтверджено більше ніж у 80 країнах.
У ВООЗ зазначають, що попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом, якщо порівнювати з іншими. Головний інфекціоніст США Ентоні Фаучі вважає, що "Омікрон" заразніший за інші варіанти вірусу, але менш небезпечний.
"Омікрон" спровокував різке зростання захворюваності на COVID у багатьох країнах.