Унаслідок обстрілів енергосистеми найбільше постраждала теплова генерація – Київська школа економіки

Станом на 7 червня унаслідок ракетних і дронових атак Росії Україна втратила 9,2 ГВт електрогенерації
Фото: Група ДТЕК / Facebook

Росія завдала українському енергосектору збитків на суму понад $56 млрд, водночас найбільших витрат на відновлення потребує теплова генерація, ідеться в дослідженні Київської школи економіки (KSE). 

"Унаслідок повномасштабного вторгнення РФ на територію України енергетичний сектор зазнав прямих збитків і непрямих фінансових втрат на суму $56,2 млрд, тоді як потреби у відновленні, що передбачають повну реконструкцію зруйнованих об'єктів за принципом "відбудувати краще, ніж було", становлять $50,5 млрд", – зазначили автори.

Найбільше постраждала теплова генерація, прямі збитки якої перевищують $5 млрд. На другому місці – великі гідроелектростанції та гідроакумулювальні електростанції зі збитками в розмірі $2,4 млрд, тоді як інфраструктура передавання електроенергії опинилася на третьому місці зі збитками в розмірі $2,1 млрд.

Було пошкоджено приблизно половину високовольтних підстанцій, окрім того, російські війська фактично знищили всі нафтопереробні заводи на території України й значну частину інфраструктури зі зберігання нафти й нафтопродуктів.

Контекст:

Станом на 7 червня унаслідок ракетних і дронових атак Росії Україна втратила 9,2 ГВт електрогенерації – це половина від усієї спроможності, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. За словами прем'єра, 42 енергоблоки зруйнували. Лише 27% великих теплових електростанцій залишаються в робочому стані, решту – пошкоджено або зруйновано. 20 гідроенергетичних блоків зараз не працюють – це ще 1,3 ГВт потужності.

4 червня Шмигаль заявляв, що Кабмін має стратегію із п'яти блоків, щоб відновити й посилити енергосистему.