Волох: Генпрокурор знайшов можливість зв'язати гроші з фігурантами кримінальних справ "сім'ї" Януковича G

Волох: Ми чудово розуміємо, що таке "сім'я", та розуміємо, що гроші можуть бути оформлені на інші фірми
Скріншот: Еspreso.tv / YouTube

Конфіскація майже $1,5 млрд з рахунків в "Ощадбанку" стала можливою, тому що Генеральна прокуратура встановила їх зв'язок із представниками оточення екс-президента України Віктора Януковича, зазначив у коментарі виданню "ГОРДОН" активіст українського Громадського люстраційного комітету Карл Волох.

Вилучення грошей екс-президента України Віктора Януковича та його оточення з рахунків в "Ощадбанку" не пов'язане з законом про спецконфіскацію. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" повідомив активіст українського Громадського люстраційного комітету Карл Волох.

"Це звичайна конфіскація, а не спецконфіскація. Це ті самі гроші, заради яких ми билися за ухвалення закону про спецконфіскацію, не бачачи іншої можливості їх повернути в бюджет. На щастя, генпрокурор Юрій Луценко знайшов можливість зв'язати гроші з конкретними особами – про це він скаже на брифінгу сам. Тепер конфіскація стала можливою, тому що вдалося прив'язати гроші до фігурантів певних кримінальних справ "сім'ї" Януковича. Раніше такої можливості не було", – заявив співрозмовник.

Адвокат Януковича Віталій Сердюк повідомив, що на рахунках екс-президента немає $1,5 млрд. Але, на думку Волоха, цей факт не має значення, тому що і так зрозуміло: гроші не оформляли особисто на Януковича.

"Ми чудово розуміємо, що таке "сім'я", та розуміємо, що гроші можуть бути оформлені на інші фірми. Ніхто і не каже, що це особисто Януковича гроші. Ми ж не знаємо, як вони всередині "сім'ї" ділилися? Але це існувало та давало їм змогу успішно дерибанити кошти. Особисто Янукович зберігав ці гроші чи ще хто-небудь – це вже не має вирішального значення", – підкреслив Волох.

Він також зазначив, що закон про спецконфіскацію більше нікому просувати та повернути незаконно нажиті активи колишніх і чинних політиків у майбутньому буде складно.

"У всій цій історії є приємна частина – те, про що розповість Луценко. Але є сумна частина. Якщо раніше влада була на моєму боці, коли я штовхав законопроект про спецконфіскацію, – уряду дуже потрібні були ці $1,5 млрд, то сьогодні союзник в особі уряду зник. Мені ні з ким проштовхувати законопроект. Це дуже сумно. Адже по суті цей механізм дає можливість відправити до бюджету далеко не тільки ці $1,5 млрд. Це механізм, на підставі якого ми могли би відбирати як у колишніх, так і нинішніх можновладців їхні кошти й активи сумнівного походження.

Уранці 28 квітня в Раді національної безпеки України повідомили, що "Ощадбанк" розпочав процедуру спецконфіскації $1,5 млрд коштів Януковича. На Банкову у зв'язку з цим прибули секретар РНБО Олександр Турчинов та генеральний прокурор України Юрій Луценко. Президент України Петро Порошенко заявив, що конфісковані кошти спрямують на потреби Збройних сил України.

Янукович був обраний президентом України у 2010 році. 22 лютого 2014 року, після трьох місяців протестів на Майдані, Верховна Рада визнала, що він самоусунувся від посади та не виконує своїх обов'язків, після чого оголосили нові президентські вибори. Того ж місяця Янукович покинув Україну, нині  із сім'єю проживає в Росії.

Під час відеодопиту 28 листопада 2016 року в Святошинському районному суді Києва генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив Януковичеві про підозру у держзраді. Письмову підозру вручили адвокату екс-президента. Захист уважає, що це зробили неправомірно.

17 січня 2017 року генпрокурор повідомив, що Головна військова прокуратура отримала від ООН фотокопії заяви Януковича з проханням увести в Україну війська РФ. Наступного дня документ опублікували у ЗМІ.

20 січня Печерський суд Києва дав дозвіл на заочне досудове слідство у справі про державну зраду колишнього президента.

14 березня Генеральна прокуратура України передала справу Януковича до суду. 28 березня колегія Апеляційного суду Києва ухвалила рішення, що кримінальне провадження за звинуваченням Януковича в державній зраді розглядатиме Оболонський райсуд Києва. 11 квітня в Оболонському суді визначили склад суду, який буде розглядати справу. Початок засідань запланували на 4 травня.