Із НБУ звільнився ще один директор департаменту, він відповідав за перевірки банків
Директор департаменту виїзних перевірок Нацбанку України Денис Новиков із 20 липня завершив роботу. Про це повідомляють на сайті НБУ.
Зазначають, що звільнення відбулося за згодою сторін.
Виконання обов'язків директора департаменту покладено на Андрія Козака, колишнього заступника Новикова.
"Наразі департамент виїзних перевірок реорганізовано в департамент інспектування. Така зміна у структурі НБУ спрямована на підвищення ефективності виконання функцій щодо планування, організації та здійснення ефективного нагляду у формі інспекційних перевірок банків та небанківських фінансових установ, а також удосконалення структури Національного банку", – ідеться в повідомленні регулятора.
Новиков із 1996-го до 2001 року та з 2014-го до 2018 року працював у підрозділах пруденційного нагляду НБУ. У лютому 2018 року Новиков за результатами відкритого конкурсу, у якому брало участь 69 претендентів, очолив департамент виїзних перевірок.
Про те, що Новиков найближчим часом може написати заяву про звільнення слідом за своїми колегами, на початку липня писало LIGA.net.
Контекст:
Наприкінці червня стало відомо про звільнення заступника голови НБУ Дмитра Сологуба. Він перейшов на роботу в офіс Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні.
Незабаром після цього про звільнення оголосила ще низка співробітників Нацбанку – глава департаменту ліцензування НБУ Олександр Бевз і його команда, директор департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій Ваврищук, директор департаменту супроводу кредитів Олег Новаковський. Вони, зокрема, говорили про централізацію ухвалення рішень в одних руках і відновлення "совкових" практик за нинішнього правління НБУ.
У Нацбанку заявили, що звільнення групи співробітників – їхній особистий вибір, і спростували звинувачення в централізації управлінських процесів.
Попередника нинішнього голови НБУ Кирила Шевченка Якова Смолія звільнили 3 липня 2020 року. Він подав у відставку через "систематичний політичний тиск на НБУ" з боку влади. Виступаючи в Раді перед звільненням, Смолій заявив, що від нього вимагали ухвалювати економічно необґрунтовані рішення, які могли завдати шкоди українській економіці.