З одеських портів до країн Азії та Африки вирушило ще 11 суден із продовольством
"23 вересня з портів Одеси, Чорноморська та порту Південний відправились 11 суден. На їх борту 201 тис. тонн продовольства для країн Азії та Африки", – ідеться в повідомленні.
За інформацією міністерства, від моменту виходу першого судна з українським продовольством уже було експортовано 4,58 млн тонн агропродукції. Загалом з українських портів до країн Азії, Європи та Африки вийшло 203 судна з продовольством.
Контекст:
Росія блокувала вивезення української агропромислової продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну. У травні президент Володимир Зеленський повідомив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мало піти на експорт.
22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме.
Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості щодо розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня.
7 вересня президент РФ Володимир Путін заявив, що незадоволений тим, як виконують "зернову угоду". Він стверджує, що практично все зерно, яке вивозять з України, "спрямовують не в бідні країни, які розвиваються, а у країни Євросоюзу". Тому Путін пригрозив обмежити напрямок вивезення зерна та іншого продовольства погодженим маршрутом.
Зеленський назвав брехливою заяву Путіна. "54 судна вже направлено в Азію, 16 суден вже направлено в Африку, 32 судна – у Європу, і частина із цього обсягу, до речі, знову-таки направляється потім в азійські й африканські країни", – сказав президент України.
Станом на 19 вересня з українських портів вийшло 169 суден із продовольством, яке було скеровано в країни Азії, Європи та Африки. Загалом уже експортовано 3,9 млн тонн агропродукції.
20 вересня держсекретар США Ентоні Блінкен закликав продовжити строк дії угоди про транзит українського зерна через Чорне море.