За Коболєва внесли частину застави. У САП заявили, що цього замало, і вимагають збільшити суму застави
"Станом на 7 березня 2023 року прокурорам САП надійшла інформація про внесення 96 635 681 грн застави за колишнього голову правління НАК "Нафтогаз України". Проте, зауважимо, що відповідно до рішення суду застава має бути сплачена у повному розмірі на рахунки Державної казначейської служби України не пізніше п'яти днів з моменту проголошення рішення, тобто до 6 березня", – ідеться в повідомленні.
В антикорупційній прокуратурі наголосили, що "часткове внесення коштів не є виконанням обов'язків, покладених судом на підозрюваного".
"Зважаючи на те, що рішення суду не виконано, прокурор САП звернувся до суду з клопотанням НАБУ (Національного антикорупційного бюро України. – "ГОРДОН") про застосування до підозрюваного більш суворого запобіжного заходу, а саме тримання під вартою з альтернативою внесення 365 млн грн застави (еквівалент $10 млн, що складає лише перший транш премії, яку, за версією слідства, незаконно отримав підозрюваний)", – пояснили в САП.
Сам Коболєв зазначив у Facebook, що для застави зібрали понад 106 млн грн.
Раніше сьогодні в антикорупційній прокуратурі повідомили, що Коболєв не вніс застави.
Сам Коболєв стверджує, що не може внести заставу через блокування його рахунків. У САП це спростовують.
Контекст:
Улітку 2018 року наглядова рада "Нафтогазу" ухвалила рішення виплатити 41 співробітнику компанії премії на загальну суму понад $46 млн за те, що Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу України" до російського "Газпрому" щодо недостатніх обсягів транзиту.
Тодішній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що стурбований таким розміром премій, і написав лист-звернення до наглядової ради НАК. Йому відповіли, що не мають наміру переглядати своє рішення. Генеральна прокуратура України відкрила кримінальне провадження за фактом виплати премій керівництву НАК "Нафтогаз України". Після скандалу Кабінет Міністрів України заборонив виплати бонусів і винагород менеджерам державних компаній.
Усього за перемогу над "Газпромом" у Стокгольмському арбітражі Коболєву виплатили премію у розмірі 599,6 млн грн, повідомив "Нафтогаз". У 2018 році він отримав першу частину премії у розмірі 261 млн грн, другу частину премії йому виплатили у 2021 році після звільнення з компанії. В інтерв'ю "Forbes Україна" у 2022 році Коболєв сказав, що отримав не всю компенсацію.
19 січня 2023 року Коболєва повідомили про підозру через виписану премію. Слідство вважає, що він незаконно забезпечив собі виплату премій у розмірі понад 229 млн грн. Підозру висунули за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним через зловживання службовим становищем).
23 січня Вищий антикорупційний суд відмовив у обранні запобіжного заходу для Коболєва й визнав необґрунтованою висунуту йому підозру. За словами адвокатів, суддя вважає недоведеними усі твердження прокурора.
САП оскаржила рішення й 1 березня апеляційна палата ВАКС обрала запобіжний захід Коболєву у вигляді застави.
Фінансисти оголошували збирання коштів на заставу для Коболєва.