Упродовж вихідних з України вирушило дев'ять суден із зерном на експорт
Зазначають, що вже в дорозі до Тунісу перебуває балкер Honorine із 27,5 тис. тонн українського зерна, до Бангладешу доправили балкер Velvet із 57 тис. тонн пшениці.
3 січня в портах Одеса, Чорноморськ і Південний на 19 суден вантажать 630 тис. тонн агропродукції.
У Босфорі 94 судна очікують на інспекцію, із них 69 суден – порожні під завантаження, а 25 – уже завантажені агропродукцією. Російська сторона у JCC системно гальмує проведення інспекцій, зазначають у повідомленні. Судна очікують у середньому понад місяць. Балкер T-Med із пшеницею на борту чекає на інспекцію ще від початку листопада минулого року, зазначає Мінінфраструктури.
Із 1 серпня з портів Великої Одеси вийшло 620 суден, що експортували 16,5 млн тонн українського продовольства до країн Азії, Європи та Африки.
Контекст:
Росія блокувала вивезення української агропромислової продукції з морських портів після початку повномасштабного вторгнення в Україну 24 лютого. У травні президент України Володимир Зеленський говорив, що в українських портах заблоковано 22 млн тонн зерна, яке мали спрямувати на експорт.
22 липня в Туреччині відбулося підписання угод про морський експорт українського зерна. Україна підписала документ із Туреччиною та ООН, Росія дзеркально зробила те саме. Перше судно, завантажене українським зерном після досягнення домовленості про розблокування експорту, вийшло з порту Одеси вранці 1 серпня.
Завдяки чорноморській "зерновій ініціативі" знизили ціни на продовольство, це опосередковано врятувало від голоду понад 100 млн людей, заявили в ООН.
17 листопада у Стамбулі домовилися про продовження роботи "зернового коридору" ще на 120 днів.