Заборона на експорт газу призвела до скорочення приватного газовидобування – ексфіндиректор "Нафтогазу України"

Приватне газовидобування, за даними Диковицького, знизилося щонайменше на 15%
Фото: EPA
Заборона на експорт газу з України, запроваджена у зв'язку із широкомасштабним вторгненням Росії, призводить до скорочення приватного видобування газу. Таку думку 23 травня на YouTube-каналі Energy Freedom by Energy Club висловив колишній фінансовий директор НАК "Нафтогаз України" Ярослав Диковицький.

"Безумовно, будь-яке обмеження не йде на користь бізнесу. Особливо ми бачимо, як [заборона експорту] вплинула на недержавний видобуток: значно скоротилися обсяги видобутку газу незалежних видобувників – від 15% або навіть більше. І ще продовжує скорочуватися", – сказав він.

На думку Диковицького, необхідно шукати шляхи, щоб у тому чи іншому вигляді відновити експорт, водночас дотримуючись балансу для забезпечення внутрішніх споживачів. За його словами, в експортній спільноті обговорюють запровадження квот на експорт, проте можуть бути й інші механізми.

"Замість квот могли б бути якісь інші механізми, які б дозволяли, коли в нас є газ і ми бачимо на піках, що його можна продавати, знаючи, що ф'ючерси будуть значно дешевшими, щоб потім можна було повернути ці ресурси в Україну", – наголосив ексфіндиректор "Нафтогазу".

Контекст:

Лімітовано дозволити експорт енерговугілля і газу запропонував наприкінці квітня голова комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус. За його словами, це дасть енергокомпаніям змогу залучити додаткові ресурси для відновлення до наступного опалювального сезону.