Заборона на експорт коксівного вугілля призведе до зупинки підприємств і вдарить по бюджету України – Федерація металургів України

Кабінет Міністрів України 7 вересня додав коксівне вугілля до переліку товарів, експорт яких заборонено
Фото: depositphotos.com
Заборона на експорт коксівного вугілля не допоможе Україні пройти зиму, але вдарить по підприємствах, для яких експорт залишався єдиною можливістю втриматися на плаву. Як наслідок, постраждають і економіка України, і бюджет, і працівники цих підприємств, які залишаться без роботи. Про це заявив глава Федерації металургів України (ФМУ) Сергій Біленький, повідомила 14 вересня пресслужба організації у поширеному у ЗМІ пресрелізі.

Очільник ФМУ пояснив, що коксівне вугілля використовують тільки у виробничому металургійному циклі, але зараз гірничо-металургійний комплекс у кризі, багато підприємств зупинилося або працюють на мінімальних потужностях, і через це коксівне вугілля стало продукцією профіцитною.

"Єдина можливість для підприємства, яке його виробляє, вижити це продаватиме його на експорт. Тому ми сподіваємося, що рішення влади заборонити експорт цього вугілля це помилка: хотіли заборонити вивезення енергетичного вугілля, але додали до переліку коксівне. Ми розраховуємо, що цю помилку виправлять терміново, тому що це серйозний удар по виробниках коксівного вугілля. Адже вони через кризу втратили внутрішні ринки збуту, а тепер їм ще й експорт заборонили", наголосив Біленький.

Він уточнив, що рішення уряду стало для виробників коксівного вугілля цілковитою несподіванкою оскільки вони вже мали напрацьовані контракти з європейськими замовниками, тому ситуація стане ударом по репутації України як надійного експортера.

"Заборона на експорт коксівного вугілля призведе в кінцевому підсумку до зупинки цих підприємств, з усіма негативними наслідками, які випливають із цього, 
і для економіки України, і для бюджету, і для людей, які там працюють. Тому, на мій погляд, рішення треба переглядати", резюмував Біленький.

Контекст:

Кабінет Міністрів України додав коксівне вугілля до переліку товарів, експорт яких заборонено, на засіданні 7 вересня.

У червні було заборонено експорт природного газу українського походження, мазуту й вугілля (окрім коксівного).