Завод, п'ять квартир і 60 машин. Заарештовано майно кримського бізнесмена, який працював на РФ

Кримінальне провадження відкрито за статтею про пособництво державі-агресору
Фото: Державне бюро розслідувань / Telegram
За поданням Державного бюро розслідувань України Соснівський районний суд Черкас заарештував Кліщинський консервний завод, а також інше майно його засновника, який фінансував Росію в обхід санкцій. Про це пресслужба ДБР 23 січня повідомила в Telegram.

За даними слідства, власник заводу, кримчанин, із 2014 року керував низкою сільгосппідприємств в Україні, тимчасово окупованому Криму й у РФ. Після анексії півострова він переїхав у Київ, зареєструвавши 11 своїх компаній як в окупованій, так і в підконтрольній частині України, і вів бізнес, сплачуючи податки до російського бюджету.

Завдяки українській реєстрації, підприємець організував незаконне постачання сільгосппродукції до Європейського союзу: нібито українські товари він експортував до Польщі через Росію й Білорусь. У такий спосіб він обходив санкції ЄС щодо заборони імпорту товарів, виготовлених у Криму.

Співробітники ДБР ініціювали арешт не лише заводу, а й іншого майна фігуранта. У списку конфіскованого:

  • п'ять квартир загальною площею понад 500 м&³2;;
  • дев'ять земельних ділянок – понад 20 га;
  • 60 автомобілів;
  • 53 одиниці житлових і нежитлових приміщень загальною площею понад 34 тис. м&³2;;
  • 11 товариств і підприємств, статутний капітал яких становить майже 8 млн грн.

Кримінальне провадження відкрито за ч. 1 ст. 111-2 Кримінального кодексу України (пособництво державі-агресору). Стаття передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Контекст:

2022 року ДБР передало в Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) майно на понад 9,1 млрд грн, значна частина якого – власність російських компаній.