Збитки від протестів у Білорусі оцінюють у $500 млн – помічник Лукашенка

Протести в Білорусі почалися після завершення голосування
Фото: ЕРА

Через протести в Білорусі постраждала інвестиційна привабливість країни, заявив помічник президента Білорусі Олександра Лукашенка Валерій Бєльський.

Збитки від протестів, які почалися в Білорусі після голосування на виборах президента, обчислюють сотнями тисяч доларів. Про це 19 серпня заявив агентству БЕЛТА помічник президента Олександра Лукашенка з питань фінансово-кредитної системи Валерій Бєльський.

"Втрати від протестних акцій – це не ті 500 тис. білоруських рублів, які витратили на відновлення клумб і газонів. Поточні збитки вже становлять не менш як $500 млн. Відтерміновані обчислюють мільярдами. Порушено підвалини створюваної роками системи закордонного кредитування, постраждала інвестиційна привабливість країни", – сказав він.

За словами помічника президента Білорусі, протестувати виходять працівники найкращих державних підприємств "із гідною заробітною платою, соціальним пакетом".

"У протестів немає вагомих причин, але є вагомі наслідки. Республіка Білорусь – налагоджений механізм роботи економіки і соціальної сфери. Збалансований протягом років державного будівництва. Збої в його роботі не обіцяють нічого доброго білоруському народу загалом і представникам якоїсь соціальної групи зокрема", – вважає Бєльський.

Із 4-го до 8 серпня в Білорусі проводили дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На посаду президента балотувалося п'ятеро кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиціонерка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи свідчили про протилежну картину – упевнену перемогу Тихановської.

Вибори в Білорусі проводили без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають до сьогодні. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікаціях і вимагають проведення нових виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі й водомети.

Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів, сотні дістали травми й поранення. За офіційними даними, четверо учасників мітингів загинули. Станом на 18 серпня в СІЗО залишалося 44 людини.

16 серпня в Білорусі відбувся найбільший в історії мітинг – на опозиційну акцію протесту в Мінську, за оцінками білоруських журналістів, вийшло понад 200 тис. людей.