Зеленський назвав суму, якої Україні бракує для імпорту газу
Україні зараз бракує $750 млн для імпорту газу в опалювальний період. Про це заявив президент України Володимир Зеленський на брифінгу 3 листопада, який у YouTube оприлюднив Офіс президента.
Зеленський розповів, що провів телефонну розмову із президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Вона погодилася виділити $127 млн для потреб України на імпорт газу.
"На сьогодні ми розуміємо, що в нас не вистачає десь $750 млн із $2 млрд, про які ми говорили", – сказав Зеленський.
Про те, що на додатковий імпорт газу Україні потрібно приблизно €2 млрд, повідомляла прем'єр-міністерка України Юлія Свириденко під час години запитань до уряду 24 жовтня, її процитував "Укрінформ".
"Він буде закриватися двома шляхами – внутрішній резерв і зовнішня допомога партнерів. Внутрішній резерв – ідеться про резервний фонд, із якого ми вчора дійсно виділили кошти. І також це фінансування банківського сектору України, діяльності компанії "Нафтогаз". Друга частина – це допомога від наших партнерів через гранти і через позики. Ідеться про співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку, із Європейським інвестиційним банком. Також Норвегія виділяє нам грант 150 млн", – зазначала Свириденко.
Контекст:
Восени країна-агресор РФ активізувала свої удари по об'єктах енергетичної інфраструктури України.
Станом на початок жовтня російські атаки знищили 60% газовидобувних потужностей України, повідомило Bloomberg. У Міненерго інформували, що Україні через масовані повітряні удари РФ по об'єктах газовидобування доведеться збільшити імпорт газу приблизно на 30% від попереднього плану.