Зеленський підписав закон про збільшення бюджету армії і силовиків на 387 млрд грн
Парламент підтримав закон 18 жовтня. Він збільшує видатки на безпеку та оборону на 387 млрд грн. Народний депутат Ярослав Железняк зазначав, що це вже восьма зміна до головного фінансового документа країни від початку року.
Ухвалені парламентом зміни передбачають виділення додаткового фінансування на такі сфери:
- на Міністерство оборони – 365,2 млрд грн, із них на заробітні плати – 219,1 млрд грн;
- на Міністерство внутрішніх справ (Національну поліцію, Держприкордонслужбу, Національну гвардію, ДСНС) – 13,0 млрд грн, із них оплата праці – 5,8 млрд грн;
- на Головне управління розвідки Міноборони – 3,2 млрд грн, із них оплата праці – 2,4 млрд грн;
- на Службу безпеки – 3,7 млрд грн, із них оплата праці – 3,6 млрд грн;
- на адміністрацію Держспецзв'язку – 1,3 млрд грн, із них оплата праці – 1,2 млрд грн;
- на Управління державної охорони – 594 млн грн, із них оплата праці – 570 млн грн;
- на Службу зовнішньої розвідки – 45 млн грн.
Контекст:
8 серпня прем'єр-міністр України Денис Шмигаль назвав пріоритетами держбюджету на 2023 рік макрофінансову стабільність, фінансування Збройних сил і підтримку людей. За словами міністра фінансів, бюджет на 2023 рік буде неймовірно жорстким.
Президент України Володимир Зеленський заявляв, що на сектор безпеки України у 2023 році спрямують понад 1 трлн грн, "це буде пріоритет №1". За його словами, соціальні зобов'язання мають забезпечити у повному обсязі, а всі некритичні видатки держави – скоротять.
13 вересня Кабінет Міністрів України підтримав розроблений Мінфіном проєкт державного бюджету на 2023 рік. 21 вересня його презентували у Раді, а 7 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про державний бюджет у першому читанні.